Teplice doma vyhrály i počtvrté, proti Jablonci zářil Litsingi

21:24
TEPLICE - Fotbalisté Teplic v duelu 8. kola první ligy oslavili výhru nad Jabloncem 3:1 a přeskočili Mladou Boleslav na čtvrtém místě soutěže. Tým kouče Zdeňka Ščasného na domácím hřišti vyhrál i čtvrtý zápas v sezoně hlavně díky záložníkovi Francisovi Litsingimu, který první dva góly připravil pro Aidina Mahmutoviče a Nivalda, a třetí v samém závěru vstřelil sám.

Teplice - Jablonec. U míče Vachoušek foto: ČTK

Mahmutovič se zároveň sedmou trefou v sezoně osamostatnil v čele tabulky kanonýrů. Druhou prohru Jablonce za sebou neodvrátil snižující brankou útočník Lukáš Třešňák. Teplický tým si triumfem vylepšil náladu poté, co se o některých jeho hráčích v týdnu hovořilo v souvislosti se sázkařskou aférou. Obránce David Jablonský, jehož vyslýchala i policie, nastoupil na poslední minutu utkání.

Teplice navíc částečně odčinily i nedávné překvapivé vypadnutí z domácí pohárové soutěže s druholigovým Varnsdorfem. Jablonec, který v minulé sezoně na Stínadlech zvítězil drtivě 4:0, se ale nikam příliš nehnal a nechal domácí útočit. Hostů však patřila první šance, v níž selhal hlavičkující Hubník.

Domácí začali být nebezpeční až po půlhodině, když dostali Jablonec pod souvislejší tlak. Ljevakovič proto zkoušel štěstí dvěma tvrdými střelami z dálky, z nichž jednu musel vytáhnout z horního rohu Špit. A podobného rázu byla i největší šance prvního poločasu: Špit si v 41. minutě poradil jak s tvrdou ranou Mahmutoviče, tak i s dorážkou Litsingiho.

Po necelé hodině hry se zápas bleskově zlomil. Všechno začala obrovská šance jabloneckého Rossiho, jehož hlavičku po rohu Grigar vytáhl na tyč a pak ještě v letu vykopl pryč. A hned nato šly Teplice do vedení: míč se na dvě kolmé přihrávky dostal až na pravou stranu vápna k Litsinigimu, jehož přihrávku poslal zblízka do sítě nejlepší kanonýr ligy Mahmutovič. Jablonecký gólman Špit tak znovu mohl zapomenout na to, že vychytá 100. nulu v ligové kariéře.

Hned vzápětí mohl vyrovnat Jablonec, ale zmatky v teplickém vápně nevyužil a z protiútoku přišel druhý teplický úder. Litsingi se po pravé straně prohnal okolo Nováka a jeho přihrávku proměnil v gól i nabíhající Nivaldo.

Jablonec se ovšem dokázal vrátit do hry. Centr Kopice si v 75. minutě našel na malém vápně Třešňák a důrazně dostal míč do branky. Za další minutu navíc prošel zleva do vápna reprezentant Vaněk a jen těsně minul horní růžek. Víc problémů si už ale Teplice nepřipustily a v úplném konci zápasu přidaly třetí gól. Z patnácti metrů se trefil přesně k tyči Konžan Litsingi, který dokázal svoji nepostradatelnost pro "žlutomodré".

FK Teplice - Baumit Jablonec 3:1 (0:0)

Branky: 60. Mahmutovič, 63. Nivaldo, 90+2. Litsingi - 75. Třešňák. Rozhodčí: Ardeleánu - Nádvorník, J. Paták. ŽK: Krob, Mahmutovič - Loučka, Eliáš. Diváci: 4456.

Teplice: Grigar - Hošek, Lüftner, Kaufman, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek (80. Táborský), Nivaldo - Salami (69. Jindráček), Mahmutovič (89. D. Jablonský).

Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Kopic (82. Čížek), Rossi (75. Vošahlík), Loučka, T. Jablonský (67. Třešňák) - Vaněk - Hubník.