Šarapovová získala v Indian Wells první letošní titul

Roland Garros

21:50
INDIAN WELLS - Souboj bývalých světových jedniček ve finále turnaje v Indian Wells vyhrála Ruska Maria Šarapovová. Majitelka čtyř grandslamových titulů ve finále porazila dánskou tenistku Caroline Wozniackou dvakrát 6:2 a oslavila první letošní titul. Na tvrdém povrchu oslavila první triumf od léta 2011.

Ruská tenistka Maria Šarapovová foto: Reuters

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells (tvrdý povrch)

Ženy (dotace 5,030.408 dolarů)
Dvouhra - finále: Šarapovová (2-Rus.) - Wozniacká (8-Dán.) 6:2, 6:2.

Šarapovová, která pozvedla nad hlavu v Indian Wells trofej také v roce 2006, měla už před finálovým zápasem jistý posun na druhé místo světového žebříčku. Formu potvrdila i během finálového duelu s Wozniackou, který trval hodinu a 21 minut. Soupeřku drtila podáním a také první mečbol proměnila nechytatelným servisem. Zápas zakončila čistou hrou a během turnaje neztratila ani set.

V novém pořadí WTA pětadvacetiletá Ruska v pondělí předstihne Bělorusku Viktorii Azarenkovou, která v Kalifornii obhajovala titul, ale před čtvrtfinále s Wozniackou odstoupila z turnaje kvůli zranění kotníku. Jedničkou zůstane Američanka Serena Williamsová. Šarapovová se dočkala prvního titulu od loňského French Open a celkově 28. v kariéře. Vynesl jí odměnu jeden milion dolarů. Wozniackou v sedmém vzájemném zápase porazila popáté.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...