Kvitová v Paříži zabrala. Sebejistě porazila Číňanku Šuaj Pcheng

Roland Garros

17:59aktualizováno  19:58
PAŘÍŽ - Teniska Petra Kvitová postoupila do třetího kola grandslamového Roland Garros. Sedmá hráčka světa porazila v chladném a deštivém dni v Paříži Číňanku Šuaj Pcheng po setech 6:4 a 6:3. Se soutěží se ve druhém kole rozloučil poslední český zástupce ve dvouhře mužů Lukáš Rosol, který prohrál s 27. nasazeným Fabiem Fogninim z Itálie 2:6, 6:7, 6:2 a 1:6.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: Reuters

"Opravdu jsem se cítila po dlouhé době na kurtu dobře. I po zápase jsem si říkala, že to dnes nebylo zase tak špatné. Tak už jen ten pocit, že to bylo lepší, ten by mi mohl zůstat," řekla Kvitová po zápase. Loňská semifinalistka Kvitová v prvním setu prohrávala 3:4 a čelila brejkbolu. Hrozbu ztráty podání odvrátila a ve zbytku utkání dominovala. V prostřední části vyhrála 20 výměn z 24 a získala sedm her v řadě.  Za stavu 4:0 ve druhé sadě si ještě situaci trochu zkomplikovala, ale po hodině a třinácti minutách proměnila druhý mečbol díky dvojchybě Číňanky.

"Pokud chce být úspěšná, tak musí hrát svůj tenis a o to se pokoušet. To rozhodlo. Kdyby to jen 'nahazovala' jako s Rezaiovou, tak by to mohla jen posbírat a jet domů," citoval kouče Kvitové Davida KotyzuRadiožurnál. V zápase o osmifinále bude třiadvacetiletá Kvitová hrát s Američankou Jamie Hamptonovou. Čtyřiapadesátá hráčka žebříčku v prvním kole vyřadila Lucii Šafářovou a poté si poradila se Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou. Rosol se v utkání s Fogninim prosadil jen ve třetím setu, jinak se mu nedařilo a často chyboval.

Zápas byl za stavu 2:2 a 0:40 při podání Rosola v prvním setu kvůli dešti přerušen a po pauze ztratil český hráč čtyři hry v řadě. O druhý set přišel v tie-breaku, ve třetím sice dominoval, ale ve čtvrtém znovu příliš spěchal a prohrál. Chladné počasí už přineslo na Roland Garros dvě překvapení. Američanka Bethanie Matteková-Sandsová vyřadila předloňskou vítězku Li Na z Číny po nečekané výhře 5:7, 6:3 a 6:2 a skončila také Slovenka Dominika Cibulková. Nasazená šestnáctka nestačila na Marinu Erakovicovou a s Novozélanďankou prohrála 2:6, 6:2 a 4:6.

Bez problémů naopak prošel do třetího kola první hráč světa Novak Djokovič. Srbský tenista, kterému triumf z Paříže jako jediný chybí ke zkompletování kariérního grandslamu, porazil Argentince Guida Pellu hladce 6:2, 6:0, 6:2 a utká se s Bulharem Grigorem Dimitrovem. Dobře vstoupily do čtyřhy stříbrné olympijské medailistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková. Vítězky debla v Paříži z roku 2011 a loňské semifinalistky porazily v úvodním kole domácí pár Alizé Limová, Aravane Rezaiová jistě 6:0 a 6:3.

French Open v Paříži (antuka, dotace 21,017.000 eur)