Kvitová si v Madridu o titul nezahraje, podlehla Rumunce Halepové

14:46
MADRID - Česká tenistka Petra Kvitová si letos finále v Madridu nezahraje. Šestá hráčka světového žebříčku, jež na španělské antuce v roce 2011 triumfovala, prohrála v semifinále se světovou pětkou Simonou Halepovou. Na rumunskou tenistku nestačila ani ve druhém vzájemném utkání a za dvě hodiny a 36 minut podlehla 7:6, 3:6, 2:6.

Petra Kvitová foto: Reuters

Kvitová vybojovala za 66 minut první set v tie-breaku a i do druhého vykročila lépe, když soupeřce hned v úvodu sebrala podání. Rumunka ale manko v šesté hře smazala a Češka si po následujícím ztraceném gamu zavolala na lavičku trenéra Davida Kotyzu. Ani konzultace s ním jí ale nepomohla a prohrála čtyři další hry.

Teprve za stavu 0:2 ve třetí sadě Kvitová znovu udržela servis, ve dvou následujících hrách musela jít čtyřikrát přes shodu. Soupeřka naopak byla při svém podání suverénní, náskok si proti unaveně působící Kvitové pojistila ještě jedním brejkem v sedmé hře a duel s přehledem doservírovala.

Ve finále bude Halepová útočit na druhý titul v sezoně po únorovém triumfu v Dauhá a celkově osmý. Její soupeřka vzejde z duelu mezi Polkou Agnieszkou Radwaňskou a Ruskou Marií Šarapovovou.