Kvitová v Miami končí ve čtvrtfinále, Berdych si poradil s Isnerem

Australian Open

20:18aktualizováno  26. března 10:51
MIAMI (USA) - Česká tenistka Petra Kvitová skončila na turnaji v Miami ve čtvrtfinále. Osmá nasazená hráčka nestačila v úterý na turnajovou čtyřku Marii Šarapovovou a s Ruskou prohrála ve dvou setech 5:7 a 1:6. Vítězství naopak slaví Tomáš Berdych, jenž porazil ve čtvrtém kole Johna Isnera 6:3 a 7:5.

Petra Kvitová se natahuje po míčku. foto: ČTK/AP

S někdejší světovou jedničkou Šarapovovou se Kvitová utkala poprvé po dvou letech a prohrála s ní popáté ze sedmi zápasů a počtvrté za sebou.

Zápas v Miami přitom rozehrála Kvitová výborně, hned v první hře vzala soupeřce čistou hrou servis. Ruska se ale postupně zlepšovala a její agresivní hra dělala Kvitové problémy. O výhodu brejku Češka přišla v osmé hře.

Za stavu 5:5 v prvním setu byl zápas na pár minut přerušen kvůli dešťové přeháňce a po

pauze Kvitová vypadla z role. Po návratu na kurt prohrála sedm her v řadě. Kanára ve druhém setu sice odvrátila, ale po hodině a půl odešla do šaten poražena.

Účastí ve čtvrtfinále si čtyřiadvacetiletá Kvitová vylepšila v Miami své maximum. Před letošním ročníkem došla nejdále do třetího kola.

Berdych se opřel o úspěšný servis

Berdych se v utkání s Isnerem mohl spolehnout na pevné podání, o které ani jednou nepřišel. Čelil jen dvěma brejkbolům a oba v osmé hře druhé sady odvrátil. Sám vzal soupeři servis dvakrát a po devadesáti minutách zápas ukončil.

Dolgopolova (23. ATP), který v osmifinále vyřadil vítěze Australian Open Stanislase Wawrinku, Berdych porazil ve všech třech předešlých vzájemných zápasech.

Areál turnaje byl kvůli podezřelému batohu uzavřen

"V podvečer byl nalezen u vstupní brány podezřelý předmět, kvůli bezpečnosti veřejnosti policie místo uzavřela a zahradila vstup, dokud nebyl zajištěn. Omlouváme se za nepříjemnosti, ale bezpečnost je na prvním místě," uvedli organizátoři v tiskové zprávě.

Dění v areálu i přes napjatou situaci pokračovalo. Své čtvrtfinále tak na centrálním kurtu tak dohrála domácí Serena Williamsová, která si poradila s Němkou Angelique Kerberovou. "Ano, byla tam hrozba bombového útoku, areál byl uzavřen, ale víc o tom nevím. Je to děsivé," řekla po vítězství dvakrát 6:2 světová jednička Williamsová.

Podle plánu se dohrál i plánovaný závěrečný duel večera mezi prvním hráčem žebříčku ATP Rafaelem Nadalem a Italem Fabiem Fogninim. Policie odvolala všechna opatření během rozcvičky před utkáním, španělský favorit pak ve 4. kole také zvítězil v poměru dvakrát 6:2.