Kvitová postoupila do semifinále Turnaje mistryň. Tam vyzve Li Na

20:11aktualizováno  20:19
ISTANBUL - Petra Kvitová postoupila do semifinále Turnaje mistryň. Česká tenistka v Istanbulu v rozhodujícím duelu o druhé postupové místo z Červené skupiny zdolala Němku Angelique Kerberovou 6:7, 6:2 a 6:3. Soupeřkou předloňské vítězky Turnaje mistryň Kvitové v sobotním semifinále bude turnajová čtyřka Li Na.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: Reuters

Soupeřkou předloňské vítězky Turnaje mistryň Kvitové v sobotním semifinále bude turnajová čtyřka Li Na. Číňanka porazila zraněnou Bělorusku Viktorii Azarenkovou 6:2, 6:1 a s třemi výhrami ovládla Bílou skupinu. V druhém semifinále se Srbka Jelena Jankovičová pokusí zaskočit světovou jedničku a obhájkyni titulu Američanku Serenu Williamsovou. "Cítím se skvěle, jsem sice unavená, protože to byl hodně těžký zápas. Jsem teď šťastná, že si zase zahraju semifinále," řekla Kvitová na kurtu.

K výhře si pomohla téměř padesáti vítěznými údery (47) a také výborným returnem. "Byl to její nejlepší výkon na turnaji," řekl trenér David Kotyza iDnes a Radiožurnálu. Kvitová získala v úvodní sadě první brejk, ale o tuto výhodu po chybách přišla a set ztratila v tie-breaku. Na začátku druhého dějství zvládla kritickou situaci, za stavu 0:1 odvrátila dva brejkboly. Zbytku sady dominovala a vynutila si třetí set. "V prvním setu jsem nehrála moc dobře, ale věděla jsem, že mám stále šanci. Bojovala jsem až do konce a vyplatilo se. Jsem ráda," řekla tenistka. Ve hře obou tenistek bylo cítit napětí a důležitost utkání, i proto občas dělaly lehké chyby. Kvitová se snažila hrát agresivně, Němka dobře běhala a vracela míče.

V rozhodující sadě vzala přesnější Kvitová soupeřce hned servis. Pak o svůj sice přišla, ale hrála stále lépe a do konce setu sebrala Kerberové podání ještě dvakrát. Podruhé v kariéře si tak zahraje semifinále Turnaje mistryň. S Li Na se Kvitová střetla v minulosti šestkrát a bilance je vyrovnaná 3:3. "Jsme kamarádky, ráda s ní hraju a bude to boj jako vždycky. Těším se na zápas, i když to bude náročné," řekla Kvitová. "Mentálně to je perfektní, postup do semifinále je úspěch. Spíš bude otázka, jak se bude cítit fyzicky, ten zápas ji stál hodně sil. Ale teď může hlava donést nohy leckam. Semifinále je otevřené," dodal Kotyza.