Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Kvitová má formu. V Cincinnati si zahraje čtvrtfinále

19:18aktualizováno  20:08
CINCINNATI (USA) - Česká tenisová jednička Petra Kvitová si po vítězství nad Číňankou Šuaj Pcheng dvakrát 6:2 zahraje v Cincinnati ve čtvrtfinále. Třetí kolo naopak bylo konečnou pro Radka Štěpánka, který prohrál dvakrát 3:6 s Američanem Mardym Fishem. Stejně dopadla i Andrea Hlaváčková po porážce s Němkou Angelique Kerberovou 4:6 a 6:7.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: ČTK

Dvaadvacetiletá Kvitová, která v pondělí po vítězství nad jinou čínskou tenistkou Li Na získala v Montrealu osmý titul v kariéře, si poradila s Šuaj Pcheng za 55 minut. Pátá hráčka světa tak navázala na nedávnou výhru nad dvaatřicetiletou soupeřkou z druhého kola olympijského turnaje. O postup do semifinále si v Cincinnati zahraje buď s bývalou světovou jedničkou Dánkou Caroline Wozniackou, nebo Ruskou Anastasjou Pavljučenkovovou.

Třiatřicetiletý Štěpánek prohrál s třináctým hráčem světa Fishem poprvé v kariéře, v předchozích čtyřech vzájemných zápasech s o tři roky mladším Američanem ztratil jediný set. Tentokrát však tahal od začátku za kratší konec a nabídl soupeři osm brejkbolů, ze kterých Fish tři využil.

Deblová specialistka Hlaváčková dokázala světové sedmičce Kerberové vzdorovat zejména ve druhém setu, v tie-breaku však promarnila vedení 4:1. Majitelka olympijského stříbra ze čtyřhry, která v Cincinnati usilovala o druhou čtvrtfinálovou účast v kariéře, postupem do třetího kola vyrovnala své maximum ve dvouhře v sezoně.

Loňský titul v Cincinnati neobhájí Brit Andy Murray. Čerstvý olympijský šampion nestačil ve třetím kole na Francouze Jérémyho Chardyho, kterému podlehl dvakrát 4:6. Chardy, kterému patří v žebříčku ATP 38. místo a do hlavní soutěže se dostal po nezdaru v kvalifikaci jako "lucky loser", porazil světovou čtyřku poprvé v kariéře po předchozích čtyřech prohrách.

Výsledky turnaje v Cincinnati

Muži
Dvouhra - 2. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Bogomolov (Rus.) 6:3, 6:2, Wawrinka (Švýc.) - Ferrer (4-Šp.) 6:4, 6:1, Andújar (Šp.) - Tipsarevič (7-Srb.) 6:4, 4:1 skreč. 3. kolo: Fish (10-USA) - Štěpánek 6:3, 6:3, Del Potro (6-Arg.) - Troicki (7-Srb.) 7:6 (7:2), 2:6, 6:1, Federer (1-Švýc.) - Tomic (Austr.) 6:2, 6:4, Chardy (Fr.) - A. Murray (3-Brit.) 6:4, 6:4.

Ženy
Wozniacká (6-Dán.) - Karatančevová (Kaz.) 6:1, 6:0, Li Na (9-Čína) - Cirsteaová (Rum.) 6:3, 4:6, 6:3. 3. kolo: Kerberová (5-Něm.) - Hlaváčková 6:4, 7:6 (7:5). 3. kolo: Kvitová (4) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:2, 6:2, A. Radwaňská (1-Pol.) - Stephensová (USA) 6:1, 4:6, 6:4, S. Williamsová (2-USA) - U. Radwaňská (Pol.) 6:4, 6:3, Stosurová (3-Austr.) - Makarovová (Rus.) 6:1, 6:3.

Čtyřhra- 2. kolo: Uhlířová, Grandinová, (JAR) - Arvidssonová, Craybasová (Švéd./USA) 6:1, 7:6 (8:6).