Kvitová končí. Od Bartoliové dostala i kanára

US Open

6:42aktualizováno  10:43
NEW YORK - Česká tenistka Petra Kvitová si premiérově čtvrtfinále na grandslamovém US Open nezahraje. Pátá nasazená turnaje v New Yorku prohrála v osmifinále s Francouzkou Marion Bartoliovou po setech 6:1, 2:6 a 0:6.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: Reuters

Kvitová porazila Bartoliovou nedávno cestou za titulem v Montrealu, kde Francouzce povolila jen dvě hry, a i tentokrát začala suverénně. První set vyhrála za půl hodiny jasně 6:1, přičemž o game přišla pouze při svém servisu.

Další jasná výhra se ale nekonala. Kvitová začala od druhého setu více chybovat a riskující Bartoliová se rozehrála. Svěřenkyně Davida Kotyzy si především nedokázala udržet podání; o servis přišla ve druhé a třetí sadě hned šestkrát za sebou.

"Fakt nevím, jak to tam bylo, ale opravdu začala potom víc riskovat, hrála víc agresivně, šla do mě a neudělala moc chyb," komentovala Kvitová obrat pro Radiožurnál. "Já jsem na to moc neměla odpověď a když jsem se snažila, tak jsem to buď zkazila, nebo jsem to zahrála do špatného místa. Byl to bezradný pocit."

O postup hrají Berdych a Hlaváčková

Druhý set prohrála 2:6 a v rozhodující sadě vyhrála jen sedm výměn a nezískala potupně ani hru. Celkem udělala Kvitová v utkání 29 nevynucených chyb a po hodině a čtyřiačtyřiceti minutách odešla do šatny se svěšenou hlavou.

Postupem do čtvrtého kola Kvitová vyrovnala svůj nejlepší výsledek na US Open z roku 2009, ale letos po titulech v Montrealu a New Havenu mířila výše. Její soupeřka uspěla v osmifinále US Open na třetí pokus. "Nemám slov. Tohle je úžasné. Odehrála jsem jeden z nejlepších zápasů v sezoně. Skvěle jsem se pohybovala, dobře četla hru. Jsem nadšená," řekla Bartoliová, finalistka Wimbledonu z roku 2007.

O postup do čtvrtfinále budou dnes bojovat dva poslední čeští zástupci ve dvouhrách. Andrea Hlaváčková se pokusí překvapit Američanku Serenu Williamsovou. Pořadatelé zařadili tento duel na největší kurt Arthura Ashe, kde začne jako druhý v pořadí, nejdříve v 19:00 SELČ. Soupeřem Tomáše Berdycha bude Španěl Nicolás Almagro na druhém největším dvorci Louise Armstronga. Zápas otevře program v 17:00.

Soupeřkou Bartoliové se stala Ruska Maria Šarapovová. Také turnajová trojka ale měla v osmifinále namále. S krajankou Naďou Petrovovou prohrávala v třetím setu 0:2 a zachránila ji dešťová pauza, po které vývoj otočila a vyhrála 6:1, 4:6 a 6:4.

Výsledky US Open

Muži
Dvouhra - 3. kolo:
Kohlschreiber (19-Něm.) - Isner (9-USA) 6:4, 3:6, 4:6, 6:3, 6:4.

Ženy
Dvouhra - 4. kolo: Bartoliová (11-Fr.) - Kvitová (5) 1:6, 6:2, 6:0, Azarenková (1-Běl.) - Tatišviliová (Gruz.) 6:2, 6:2, Stosurová (7-Austr.) - Robsonová (Brit.) 6:4, 6:4,  Šarapovová (3-Rus.) - Petrovová (19-Rus.) 6:1, 4:6, 6:4.