Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Tenisté se ve čtvrtfinále utkají se Srbskem

16:51aktualizováno  18:59
PRAHA - Čeští tenisté se ve čtvrtfinále Davisova poháru utkají se Srbskem. Šampionům z roku 2010 dnes v Niši zajistil postupový třetí bod v duelu se Švédskem Janko Tipsarevič, který porazil Michaela Ryderstedta 6:2, 7:6 a 7:5. Čtvrtfinále je na programu v České republice 6. až 8. dubna.

Tomáš Berdych (vpravo) a Radek Štěpánek děkují fanouškům foto: ČTK

Srbové, kteří se museli obejít bez odpočívající světové jedničky Novaka Djokoviče, vedli po úvodních pátečních dvouhrách 2:0, hostující Švédsko ale v sobotní čtyři hodiny trvající pětisetové bitvě ve čtyřhře udrželo naději.

Devátý hráč světa Tipsarevič ale proti Ryderstedtovi potvrdil roli favorita a po dvou hodinách a dvaceti minutách zajistil domácím postup. O konečném vítězství 4:1 pro Srby poté rozhodl Dušan Lajovič po výhře dvakrát 6:4 nad Filipem Prpicem.

Český tým na Srbsko narazil už v roce 2010, kdy v semifinále v Bělehradu prohrál 2:3. Tým kapitána Jaroslava Navrátila tehdy nevyužil vedení 2:1 po čtyřhře a v závěrečných dvouhrách uhrál jediný set. Srbové si poté ve finále poradili se Španělskem a získali první titul v historii.