Štěpánek si s Paesem zahrají finále čtyřhry

Australian Open

9:39
MIAMI - Tenista Radek Štěpánek si spolu s Indem Leanderem Paesem zahrají finále čtyřhry na turnaji v Miami. V semifinále porazili světové jedničky bratry Boba a Mika Bryanovy dvakrát 6:4. Ve finále narazí na druhý světový pár Maxe Mirného z Běloruska a Daniela Nestora z Kanady.

Radek Štěpánek foto: ČTK

Štěpánek s Paesem porazili americká dvojčata stejně jako ve finále Australian Open ve dvou setech. "Každá prohra bolí, ať je to kdekoliv," řekl Bob Bryan, otec dvouměsíční dcery Micaely, s kterou se potěšil krátce po vyřazení ze soutěže.

Pro Štěpánka je postup do finále v Miami povzbuzením před čtvrtfinále Davisova poháru proti Srbsku, které se bude hrát příští týden v Praze. S Paesem spojil český hráč síly pro letošní velké turnaje a zatím mají výbornou bilanci třináct výher a jen dvě porážky.

Paes je v Miami blízko třetímu titulu za sebou. Loni turnaj vyhrál s krajanem Mahešem Bhúpathím a o rok dříve s Čechem Lukášem Dlouhým.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

První hráč světa Novak Djokovič se přiblížil obhajobě titulu. Srb ve čtvrtfinále zdolal Španěla Davida Ferrera, který zvláště ve druhém setu statečně odolával, po setech 6:2 a 7:6. O finále bude hrát s Argentincem Juanem Mónakem, jenž oslavil osmadvacáté narozeniny výhrou nad Mardym Fishem z USA 6:1 a 6:3.

"David je bojovník každým coulem a já se hodně snažil zápas ukončit ve dvou setech, protože má vynikající kondici," řekl Djokovič, který ve druhém setu dvakrát přišel o výhodu brejku, ale zkrácené hře dominoval poměrem 7:1.

Soupeřkou Rusky Marie Šarapovové ve finále dvouhry žen bude Polka Agnieszka Radwaňská. Světová pětka zdolala Francouzku Marion Bartoliovou, jež ve čtvrtfinále ukončila letošní neporazitelnost Bělorusky Viktorie Azarenkové, hladce 6:4 a 6:2. Večerní zápas byl ve druhé sadě na dvacet minut přerušen kvůli výpadku proudu.