25. února 2012 20:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Před branami finále: Štepánek v Memphisu končí

Radek Štěpánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek | foto: ČTK
MEMPHIS Český tenista Radek Štěpánek si finále na turnaji v Memphisu nezahraje. Třetí nasazený hráč v dnešním semifinále prohrál s rakouským soupeřem Jürgenem Melzerem ve třech setech 4:6, 6:3 a 3:6. Melzer útočí na svůj čtvrtý titul v kariéře. Jeho soupeřem ve finále bude čtvrtý nasazený Milos Raonic z Kanady, nebo Němec Benjamin Becker.

Štěpánek ztratil první set kvůli dvojchybám. Udělal v něm čtyři, všechny v sedmé hře a věnoval Rakušanovi jediný brejk sady. Ve druhém setu využil Štěpánek svůj čtvrtý brejkbol v duelu, a když proměnil čtvrtý setbol, srovnal poměr setů.

Na začátku třetí sady měl vítěz čtyřhry na grandslamovém Australian Open Štěpánek problémy. Diskutoval s rozhodčím i supervizorem turnaje, protože chtěl opakovat míč, ale neuspěl. Prohrával 0:40, ale všechny tři brejkboly odvrátil. O dvě hry později ale servis po chybách ztratil. Vzápětí získal brejk zpět, ale na další prohrané podání už neodpověděl, i když vedl za stavu 2:4 při servisu Melzera 40:0.

Štěpánek prohrál s Melzerem, který si před turnajem zlomil palec na pravé noze, ale pohyboval se na kurtu bez omezení, po dvou hodinách a dvou minutách.

S Melzerem, přítelem Ivety Benešové, prohrál Štěpánek i třetí vzájemné utkání. Bývalé světové osmičce podlehl na turnaji ve Vídni v roce 2009 i o rok dříve na challengeru ve Vratislavi.

On-line reportáž | FOTBAL

Slavia - APOEL Nikósie
0:0
38
Moraisova přetaženého centru zprava se ujal Aloneftis, ale nezvládl obejít Součka.
37
Danny dobrou kolmicí zrychlil domácí kombinaci, Souček si na hranici šestnáctky navedl míč do středu hřiště, ale při pokusu o střelu neudržel rovnováhu.