Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Djokovič si po olympiádě spravil chuť: vyhrál v Torontu

9:54
TORONTO - Srbský tenista Novak Djokovič porazil ve finále turnaje série Masters v Torontu 6:3, 6:2 Francouze Richarda Gasqueta a obhájil loňský titul. Světová dvojka vyhrála Rogers Cup, v jehož pořadatelství se každoročně střídají Toronto a Montreal, spolu s triumfem z roku 2007 potřetí v kariéře.

Novak Djokovič foto: Reuters

Pětadvacetiletý Djokovič si v Kanadě alespoň částečně spravil náladu po olympijském turnaji v Londýně, kde navzdory očekávání neobhájil bronz z Pekingu a skončil čtvrtý.

"Po těch prohrách na olympiádě jsem měl o to větší touhu přijet sem a získat tady titul. A povedlo se," uvedl Djokovič po třetím turnajovém vítězství v sezoně a 31. v kariéře.

Finálový duel byl jeho jasnou záležitostí. Gasqueta, jenž hrál o titul na turnaji série Masters po šesti letech, porazil za 61 minut. "Je to těžké, když máte proti sobě Djokoviče a nehrajete svůj nejlepší tenis," poznamenal přemožitel Tomáše Berdycha z třetího kola.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...