Tenista Berdych vypadl po třísetové bitvě s Ferrerem už ve čtvrtfinále

Davis Cup

15:29
KUALA LUMPUR - Český tenista Tomáš Berdych vypadl ve čtvrtfinále turnaje v Kuala Lumpuru po třísetové bitvě se Španělem Davidem Ferrerem. Třetí nasazený sice vyhrál úvodní sadu 6:4, ale další dvě ztratil 5:7, 4:6 a při mečbolu udělal dvojchybu. Čtyřiadvacetiletému Berdychovi se v prvním setu dařilo při vlastním servisu, ztratil při něm jen tři fiftýny. Jednou dokázal získat soupeřovo podání a dostal se do vedení.

Tomáš Berdych foto: Reuters

Ani v druhé sadě dlouho nepustil španělského tenistu k možnosti vzít mu podání, ale ve dvanácté hře mu povolil první brejkbol v zápase a Ferrer ho využil k zisku setu. V třetí sadě vedl český daviscupový reprezentant 4:3 a šel na podání, ale v koncovce selhal. Prohrál tři gamy za sebou a tím za dvě hodiny a 28 minut i zápas.

"Odehrál jsem možná nejlepší zápas v sezoně," radoval se Ferrer na webu ATP. "Jsem opravdu nadšený. Byl to těžký zápas, ale já výborně returnoval a využil pár Tomášových chyb v závěru," řekl Španěl.

Wimbledonský finalista Berdych od srpnového turnaje v Cincinnati vyhrál jediné utkání. S Ferrerem prohrál pátý ze sedmi soutěžních duelů, nedávno na něj navíc nestačil na exhibici v Macau.

S turnajem se rozloučil i nejvýše nasazený Robin Söderling. Švéda vyřadil Andrej Golubjov z Kazachstánu, který vyhrál 6:3 a 6:2. "Já nepředvedl, co umím, a on hrál výtečně," konstatoval Söderling.