Berdych získal Roddickův skalp. Je v osmifinále

9:27
INDIAN WELLS - Český tenista Tomáš Berdych postoupil do osmifinále turnaje v Indian Wells. Sedmý nasazený hráč zdolal ve třetím kole bývalého prvního muže světa Andyho Roddicka z USA po setech 6:3, 4:6 a 6:2.

Český tenista Tomáš Berdych foto: Reuters

"Hrát s Andym je vždycky náročné a tentokrát to bylo ještě o něco těžší, protože on byl doma, což zápasu dodalo extra nádech. I proto jsem mnohem šťastnější, jak jsem zápas zvládl, a odcházel z kurtu jako vítěz," radoval se Berdych.

Berdych porazil Roddicka počtvrté z deseti vzájemných duelů a podruhé za sebou. V Indian Wells si k výhře pomohl sedmi esy a tradiční agresivní hrou. "Co rozhodlo třetí set? Tomáš mě přehrál, trefoval míč lépe než já," řekl Roddick.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Postupem do osmifinále Berdych vyrovnal svůj loňský výsledek. V boji o čtvrtfinále se utká s turnajovou dvanáctkou Nicolásem Almagrem. Nad Španělem vede Berdych 5:2 na zápasy. Letos ho zdolal v osmifinále Australian Open a po utkání mu nepodal ruku, protože ho soupeř ve čtvrtém setu zblízka u sítě nastřelil do pravé ruky.

Nejvýše nasazený Novak Djokovič přešel přes Jihoafričana Kevina Andersona zdánlivě snadno 6:2, 6:3, ale první set se hrál skoro hodinu. "Bylo to vyrovnané, což výsledek vůbec neukazuje. Měl jsem štěstí, že jsem dokázal udržet své brejky. Byl jsem moc spokojený se svým returnem," řekl obhájce titulu Djokovič.

Černý americký den podtrhl Mardy Fish. Osmý nasazený hráč nečekaně vypadl ve třetím kole s Australanem Matthewem Ebdenem, účastníkem kvalifikace, po prohře 3:6 a 4:6. Až po třísetové bitvě postoupila loňská vítězka ženské dvouhry Caroline Wozniacká, bývalá světová jednička porazila Švédsku Sofii Arvidssonovou 3:6, 7:5 a 6:2.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...