Berdych porazil Fina Nieminena a v Cincinnati postoupil do 3. kola

7:15aktualizováno  20:43
Tenista Tomáš Berdych vstoupil do turnaje v Cincinnati hladkou výhrou nad Finem Jarkkem Nieminenem. Šestý nasazený český hráč zvítězil v utkání druhého kola 6:3, 6:2 za 67 minut a postoupil do osmifinále, v němž se střetne se Španělem Tommym Robredem.

Tomáš Berdych porazil v Cincinnati Fina Nieminena. foto: ČTK

Robredo uspěl v duelu s devátým nasazeným Švýcarem Stanislasem Wawrinkou, kterého porazil 7:5, 3:6, 6:3. S Berdychem má bývalý pátý hráč světa vyrovnanou bilanci 4:4, poslední vzájemný duel letos v dubnu na antuce v Barceloně vyhrál španělský tenista. Osmifinálovou soupeřkou Petry Kvitové bude bývalá světová jednička Dánka Caroline Wozniacká. Turnajová desítka si poradila s Rumunkou Monikou Niculescuovou po setech 6:4, 6:3. S Wozniackou se Kvitová utkala zatím sedmkrát a čtyřikrát zvítězila, naposledy v únoru v Dubaji na tvrdém povrchu uspěla bez ztráty setu.

K TÉMATU

Česká jednička po středeční třísetové výhře nad Novozélanďankou Marinou Erakovicovou nenastoupila k utkání druhého kola čtyřhry, v níž startovala s Belgičankou Kirsten Flipkensovou. Dvojice Barbora Záhlavová-Strýcová a Němka Julia Görgesová tak postoupila bez boje. "Bohužel jsem musela odstoupit z debla, ale mám radost, že jsem porazila Erakovicovou a udělám maximum, abych byla připravená na zítřejší zápas s Caroline," uvedla Kvitová na facebooku. Za pátým triumfem na turnaji Masters v jedné sezoně, jímž by vyrovnal rekord, vykročil Španěl Rafael Nadal. Nad Němcem Benjaminem Beckerem zvítězil dvakrát 6:2 a v boji o čtvrtfinále ho čeká Bulhar Grigor Dimitrov.