Tenista Berdych na turnaji v Cincinnati nepostoupil ani do čtvrtfinále

0:02
CINCINNATI - Tenista Tomáš Berdych do čtvrtfinále turnaje Masters v Cincinnati nepostoupil. Sedmý nasazený hráč prohrál v třetím kole s Marcosem Baghdatisem z Kypru 5:7 a 4:6.

Tomáš Berdych foto: ČTK

Od začátku utkání měl ve výměnách převahu Baghdatis a Berdych při svém prvním a druhém servisu odvrátil pět brejkbolů. Servis nakonec český hráč ztratil v jedenácté hře. V následujícím gamu

měl šanci posunout set do zkrácené hry, ale ani při jednom ze dvou brejkbolů neuspěl. Pak odvrátil čtyři setboly, ale při pátém kapituloval.

První set trval hodinu a osm minut a povzbuzený Baghdatis využil hned ve třetí hře druhé sady Berdychovo zaváhání a podruhé v utkání prorazil českému hráči servis. Berdych vypadal unavenější, nechal si jako v Torontu masírovat nohu a prohrával dlouhé výměny. První mečbol Kypřana při svém podání odvrátil esem, ale po další hře byl konec.

Dvacátý hráč světa Baghdatis vrátil Berdychovi porážku ze začátku sezony, v lednu v Brisbane mu Berdych povolil jen jednu hru.