Nečekaný zkrat Kvitové. Na Australian Open končí už ve 2. kole

Australian Open

10:46aktualizováno  13:09
MELBOURNE - Zklamání. Česká tenisová jednička Petra Kvitová skončila počtvrté za sebou na Australian Open překvapivě brzy. Šestá nasazená ve večerním utkání v Melbourne nepotvrdila roli favoritky a prohrála ve 2. kole s domácí Darjou Gavrilovovou dvakrát 4:6.

Zklamání. Petra Kvitová se loučí s Australian Open už po 2. kole. foto: ČTK/AP

Kvitová v utkání s jednadvacetiletou moskevskou rodačkou Gavrilovovou, která reprezentuje Austrálii od roku 2014, udělala 35 nevynucených chyb.

V prvním setu šla česká hráčka dvakrát do brejku, ale náskok ani jednou při svém servisu nepotvrdila.

Petra Kvitová opouští kurt.
Darja Gavrilova - přemožitelka Petry Kvitové.

Od stavu 4:3 prohrála dvanáct míčů v řadě a úvodní sadu ztratila. Ve druhé prohrávala už 2:5, snížila ještě na 4:5, odvrátila i dva mečboly, ale pak si popáté v utkání prohrála servis a po hodině a půl opouštěla dvorec zklamaná.

Berdych jde dál, Kristýna Plíšková končí

Berdych si s kvalifikantem Bašičem (137. v žebříčku ATP) poradil hladce za hodinu a 38 minut. Zahrál 15 es a celkem 43 vítězných úderů, nečelil ani jednomu brejkbolu.

„Znovu panovaly těžké podmínky. V pondělí bylo horko a teď větší vlhkost, ale mám za sebou další dobrý test a jsem rád, že jsem to zvládl ve třech setech,“ uvedl Berdych v rozhovoru na dvorci.

Opravdovou zkouškou jeho formy může být 3. kolo, v kterém narazí na Australana Nicka Kyrgiose. S třicátým tenistou světa ještě nehrál.

Kristýna Plíšková měla proti Puigové z Portorika tři mečboly v tie-breaku druhého setu za stavu 6:3, první dva dokonce při svém servisu, ale ani jednou neuspěla a zkrácenou hru ztratila 6:8.

Další dvě šance zápas ukončit si vypracovala za stavu 7:6 ve třetí sadě, ale znovu buď chybovala, nebo Puigová dobře zaservírovala a srovnala na 7:7.

Sázkařský skandál. Djokovič: Měl jsem nabídku prohrát zápas za 200 tisíc dolarů

V další hře si Plíšková prohrála servis a finalistka ze Sydney Puigová zápas dopodávala.

Jednatřiceti esy překonala Plíšková rekord ženského okruhu WTA, který držela z loňska Němka Sabine Lisická, jež dala v Birminghamu 27 es.

V ostře sledovaném utkání zdolala světová čtyřka Agnieszka Radwaňská z Polska Kanaďanku Eugenii Bouchardovou 6:4 a 6:2. „Hrát s ní už ve druhém kole byla velká výzva a jsem ráda, že jsem vyhrála ve dvou setech,“ řekla Radwaňská.

Obhájkyně titulu a světová jednička Američanka Serena Williamsová smetla Tchajwanku Hsieh Su-Wei 6:1, 6:2 a Ruska a Maria Šarapovová si podobně poradila s Alexandrou Sasnovičovou z Běloruska 6:2 a 6:1.

I v pavouku mužů se dařilo favoritům. Postoupili loňský šampion Srb Novak Djokovič, Švýcar Roger Federer, Japonec Kei Nišikori, Francouz Jo-Wilfried Tsonga i Chorvat Marin Čilič.

Výsledky Australian Open

MUŽI
Berdych (6-ČR) - Bašič (Bosna) 6:4, 6:0, 6:3
Djokovič (1-Srb.) - Halys (Fr.) 6:1, 6:2, 7:6 (7:3)
Federer (3-Švýc.) - Dolgopolov (Ukr.) 6:3, 7:5, 6:1
Nišikori (7-Jap.) - Krajicek (USA) 6:3, 7:6 (7:5), 6:3
Tsonga (9-Fr.) - Jasika (Austr.) 7:5, 6:1, 6:4
Čilič (12-Chorv.) - Ramos (Šp.) 6:4, 6:3, 7:6 (7:4)
Simon (14-Fr.) - Donskoj (Rus.) 6:3, 5:7, 7:6 (7:1), 4:6, 7:5
Goffin (15-Belg.) - Džumhur (Bosna) 6:4, 0:6, 6:4, 6:2
Thiem (19-Rak.) - Almagro (Šp.) 6:3, 6:1, 6:3
Bautista (24-Šp.) - Lajovič (Srb.) 4:6, 6:2, 4:6, 6:2, 6:1
García-López (26-Šp.) - Brands (Něm.) 4:6, 6:1, 7:6 (7:0), 6:3
Dimitrov (27-Bulh.) - Trungelliti (Arg.) 6:3, 4:6, 6:2, 7:5
Kyrgios (29-Austr.) - Cuevas (Ur.) 6:4, 7:5, 7:6 (7:2)
Delbonis (Arg.) - Olivo (Arg.) 7:6 (7:5), 3:6, 6:7 (3:7), 7:5, 6:2
Herbert (Fr.) - Rubin (USA) 6:3, 6:4, 6:0

Čtyřhra - 1. kolo
Štěpánek (ČR)/Nestor (Can.) - Hsieh Cheng-Peng, Yang Tsung-Hua (Tchaj-wan) 6:1, 7:5
Johnson/Querrey (oba USA) - Rosol (ČR)/Zelenay (SR) 6:3, 7:6 (7:3)

K. Bondarenková (Ukr.) - Kuzněcovová (23-Rus.) 6:1, 7:5
Mladenovicová (28-Fr.) - Gibbsová (USA) 6:1, 7:6 (7:4)
Davisová (USA) - Rybáriková (SR) 7:6 (9:7) skreč
Friedsamová (Něm.) - Wang Qiang (Čína) 6:3, 6:4
Kasatkinová (Rus.) - Konjuhová (Chorv.) 6:4, 6:3
Gasparjanová (Rus.) - Naraová (Jap.) 6:4, 6:4
Putincevová (Kaz.) - Chan Sin-jün (Čína) 6:3, 6:1
Kuličkovová (Rus.) - Niculescuová (Rum.) 6:4, 2:6, 6:4

Hlaváčková (7-ČR)/Hradecká (7-ČR)- Aojamaová, Ninomijová (obě Jap.) 6:2, 6:7 (4:7), 6:1
Ka. Plíšková (13-ČR)/Göergesová (13-Něm.) - Čuang Čia-Jung (Taiw.)/Govorcovová (Běl.) 7:6 (8:6), 6:4
Strýcová (ČR)/Lučičová-Baroniová (Chorv.) - Barthelová/Siegemundová (obě Něm.) 7:6 (7:4), 6:1
Krejčíková (ČR)/ Wang (Čína) - Van Uytvancková/Wickmayerová (obě Belg.) 6:3, 6:3