Tápání Manchesteru United pokračuje, poprvé v historii podlehl Stoke

18:42
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United poprvé v historii Premier League podlehli Stoke. Po porážce 1:2 se jim vzdálila pohárová pátá příčka na pět bodů, protože Evertonu se podařilo otočit skóre duelu s Aston Villou a vyhrát 2:1.

Robin van Persie (vpravo) z Manchesteru United foto: Reuters

Manchester United zatím ve dvanácti utkáních v Premier League se Stoke ztratil body jen jednou za remízu, dnes ale už během první půle přišel kvůli zranění o oba stopery Phila Jonese i Jonnyho Evanse a také inkasoval. Skóre otevřel se štěstím z přímého kopu Charlie Adam, jehož pokus tečoval Michael Carrick.

V úvodu druhé půle sice srovnal po přihrávce nejdražší posily United v historii Juana Maty kanonýr Robin van Persie, ale už v 52. minutě vrátil Stoke vedení ranou do vzdálenějšího rohu branky znovu Adam.

Anglická liga - 24. kolo:

• West Ham United - Swansea 2:0 (27. a 45.+1 Nolan)
  • Newcastle - Sunderland 0:3 (19. Borini z pen., 23. Johnson, 80. Colback)
  • Fulham - Southampton 0:3 (64. Lallana, 70. Lambert, 75. Rodriguez)
  • Stoke - Manchester United 2:1 (34. a 52. Adam - 47. Van Persie)
  • Everton - Aston Villa 2:1 (74. Naismith, 85. Mirallas - 34. Bacuna)
  • Cardiff - Norwich 2:1 (49. Bellamy, 51. Jones - 5. Snodgrass)
  • Hull - Tottenham 1:1 (12. Long - 62. Paulinho).

Everton prohrával s Aston Villou po trefě Leandra Bacuny, v poslední čtvrthodině ale díky zásahům Stevena Naismithe a Kevina Mirallase otočil skóre na konečných 2:1. Částečně tak napravil porážku 0:4 z úterního derby s Liverpoolem a předstihl Tottenham, který jen remizoval 1:1 s Hullem.

Sunderland vyhrál druhý zápas po sobě a díky šesti bodům se posunul z předposlední devatenácté pozice na čtrnáctou. Dnes si bez obránce Ondřeje Čelůstky, který chyběl i mezi náhradníky, poradil 3:0 v místním derby s Newcastlem a svého hlavního rivala porazil v obou duelech v jednom ročníku poprvé od sezony 1966/67.

Sunderland ovládl 153. derby s Newcastlem díky několika minutám v úvodním poločase. V 19. minutě otevřel skóre z penalty Fabio Borini, který rozhodl i první vzájemný duel v této sezoně, čtyři minuty nato poslal míč vyražený brankářem do sítě zblízka Adam Johnson. Deset minut před koncem vstřelil třetí branku Jack Colback.

Rozporuplný zápas zažil útočník West Hamu Andy Carroll, který při výhře 2:0 nad Swansea nahrál na oba góly Kevinu Nolanovi, ale v 59. minutě byl vyloučen po souboji s Chicem Floresem. Španělský stoper podle všeho svůj pád hodně přifilmoval.

Cardiff opustil poslední příčku tabulky díky Kenwynu Jonesovi. Útočník, který debutoval po příchodu ze Stoke, rozhodl o výhře velšského týmu nad Norwichem 2:1 v 50. minutě. Jen minutu předtím přitom Cardiff vymazal zásluhou Craiga Bellamyho náskok, který hostům zajistil v páté minutě Robert Snodgrass.

Na poslední místo tak klesl Fulham po prohře 0:3 se Southamptonem. Všechny branky inkasoval londýnský tým v rozmezí devíti minut v druhé půli a prohrál počtvrté za sebou.