Středa 8. května 2024, Den vítězství

Tampa prohrála v Bostonu 0:3. Navíc přišla o Stamkose

22:11
BOSTON - Dvojnásobnou ztrátu utrpěli hokejisté Tampy Bay v odpoledním zápase NHL v Bostonu. Vedoucí tým Východní konference nejenže prohrál 0:3, ale navíc přišel o svoji největší hvězdu a lídra kanadského bodování celé soutěže Stevena Stamkose, který ve druhé třetině vrazil v plné rychlosti do tyče branky a poranil si pravou nohu.

Tampa. Bishop a Stamkos.

Boston, předloňský vítěz Stanley Cupu, rozhodl zápas dvěma góly v rozmezí 20 sekund v 38. minutě. Skóre otevřel Patrice Bergeron a vzápětí švédského gólmana Anderse Lindbäcka překonal podruhé Daniel Paille. V té době už týmu Lightning pět minut chyběl Stamkos, který po nárazu do brankové konstrukce opustil led na nosítkách.

Bostonské vítězství zpečetil 59 sekund před koncem do prázdné branky Jarome Iginla, asistenci si připsal David Krejčí. Domácí celek se v tabulce přiblížil Tampě na jediný bod.