Tampa Bay si doma napodruhé poradila s Chicagem a srovnala stav série

7:37
NEW YORK - Hokejisté Tampy Bay porazili ve druhém finále Stanley Cupu Chicago 4:3 a srovnali sérii na 1:1. Vítěznou branku vstřelil za nerozhodného stavu 3:3 ve 49. minutě v přesilové hře obránce Jason Garrison.

Brankář Tampa Bay Lightning Andrej Vasilevskij během finálových bojů o Stanley Cup foto: ČTK

U dvou gólů, jimiž domácí ve druhé třetině otočili skóre z 1:2 na 3:2, byl na ledě český útočník Ondřej Palát. Třetí utkání série je na programu v pondělí v Chicagu.

Zatímco středeční úvodní zápas (1:2) byl skoupý na branky, v sobotu se střelci osmělili. V první třetině sice padl znovu jen jeden gól, když skóre utkání otevřel ve 13. minutě útočník Lightning Cedric Paquette. Ve druhém dějství už si ale fanoušci ofenzivního hokeje přišli na své, šance střídala šanci a k vidění byly hned čtyři góly.

Nagano jako animovaný film. O humor se postará scenárista Čtvrté hvězdy

Nejprve úřadovali hosté, kteří dvěma trefami v rozmezí dvou minut a šestnácti sekund otočili skóre. O vyrovnání na 1:1 se ve 24. minutě postaral Andrew Shaw, následně dostal hosty do vedení v přesilové hře finský mladík Teuvo Teräväinen, jenž gólem a asistencí pomohl Chicagu obrátit první finále.

Jenže Tampa tentokrát na jeho přesný zásah dokázala zareagovat. Už o minutu a půl později totiž srovnal na 2:2 Nikita Kučerov a po jeho přihrávce vrátil domácím ve 34. minutě vedení Tyler Johnson, s třinácti góly nejlepší střelec a s dvaadvaceti body nejproduktivnější hráč play off.

Jednobrankové manko Blackhawks opět smazali na začátku třetí třetiny kontroverzním gólem Brenta Seabrooka. Po úspěšné dělovce obránce Chicaga z prostoru mezi kruhy reklamoval brankář domácích Ben Bishop, že mu znemožnil zákrok v brankovišti stojící Marián Hossa. Rozhodčí ale po krátké poradě gól uznali.

Ve 48. minutě pak přišla pro gólmana Bishopa další smolná chvíle. Kvůli nespecifikovanému zranění totiž musel střídat a v brance ho nahradil dvacetiletý ruský nováček Andrej Vasiljevskij, který do té doby odchytal v play off všehovšudy 45 minut.

Jeho přítomnost na ledě ale přinesla domácím štěstí. Do branky totiž putoval na začátku přesilové hry, kterou Lightning přetavili ve vítězný gól. Obránce Garrison vypálil bez přípravy od modré čáry a letící kotouč se po smolné teči útočníka Chicaga Andrewa Desjardinse zatřepetal v síti.

Během radostného křepčení se do branky Tampy vrátil Bishop, jenže za další tři minuty znovu putoval na střídačku. Dvacetiletý náhradník Vasiljevskij ale utkání dochytal bez inkasovaného gólu. Potřeboval k tomu jen pět zákroků, žádný závěrečný nápor Blackhawks se totiž nekonal.

Výsledek druhého zápasu finále play off NHL

Tampa Bay Lightning - Chicago Blackhawks 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Branky: 13. Paquette (Callahan, Hedman), 27. Kučerov (Garrison, Coburn), 34. Johnson (Kučerov), 49. Garrison (Hedman, Callahan) - 24. Shaw (Krüger, Desjardins), 26. Teräväinen (Hossa, Sharp), 44. Seabrook (Toews, Oduya). Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland - Heyer, Racicot. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:29. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Garrison, 2. Hedman (oba Tampa), 3. Teräväinen (Chicago). Stav série: 1:1.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...