SOUHRN: Boleslav vyhrála na Slavii, slaví i Plzeň. Jablonec - Sparta 0:0

22:02aktualizováno  15. března 18:29
PRAHA - Fotbalová Synot liga má za sebou kompletní 20. kolo. Přestřelka byla k vidění ve vršovickém Edenu, kde domácí Slavia prohrála s Mladou Boleslaví 3:4. Šest gólů padlo v utkání Baníku s Libercem (3:3). Bez branek naopak skončil šlágr kola mezi Jabloncem a Spartou, Plzeň dokázala zvítězit na Dukle a vede ligu.

Přestřelku nakonec Slavia nezvládla foto: ČTK

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 3:4 (2:2)

Branky: 23. Zmrhal, 37. Kenija, 47. Milan Škoda - 38. Ščuk, 43. Šisler, 62. Skalák, 90.+1 Wágner. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Kenija, Mikula - Štohanzl. Diváci: 5182.

Mladá Boleslav neprohrála s Pražany už podeváté za sebou a na čtvrtém místě tabulky se jim vzdálila po přestřelce 3:4 na rozdíl devíti bodů.

Hosté nejprve dvakrát vyrovnali skóre, když na góly domácích Zmrhala s Kenijou ještě do pauzy reagovali Ščuk se Šislerem a v druhé půli odpověděl na Škodovu trefu hostující Skalák. V nastavení pak rozhodl Wágner. Trenér Boleslavi Karel Jarolím tak prožil úspěšný návrat na Slavii, s níž získal dva tituly.

Teplice poprvé pod Radou nebodovaly

FK Teplice - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branka: 61. Zoubele. Rozhodčí: Nenadál - Blažej, Černý. ŽK: Keresteš, Jugas, Markovič (všichni Brno). Diváci: 4091.

Severočeši prohráli doma s Brnem 0:1, ve čtvrtém utkání pod trenérem Petrem Radou poprvé nebodovali a zkomplikovali si boj o pohárové příčky. Na Stínadlech rozhodl po hodině hry odchovanec Severočechů Lukáš Zoubele. Zbrojovka vyhrála venku i druhý jarní zápas a utekla z pásma sestupu.

„Říkali jsme si, že musíme být trpěliví, ale postupně se hra začala přelévat a do toho přišla chyba potrestaná gólem. Pak už to byla křeč. Nebylo to z naší strany ono ani přístupem, nabuzenost v předchozích zápasech byla větší,“ přiznal Rada.

České Budějovice prohloubily trápení

Dynamo České Budějovice - Vysočina Jihlava 1:3 (1:1)

Branky: 29. Kladrubský z pen. - 26. z pen. a 60. z pen. Vaculík, 71. Mešanovič. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Caletka. ŽK: Varadi, Kladrubský, Volešák, Machovec, Janotka - Kučera. Diváci: 3278.

Jihočeši padli s Jihlavou 1:3 a na jaře stále čekají na první bod. Vysočina naopak v nejvyšší soutěži poprvé triumfovala pod koučem Luďkem Klusáčkem. Dva góly Jihlavy vstřelil z penalty kapitán Vaculík a jeden přidal Mešanovič. Domácí skórovali rovněž z pokutového kopu Kladrubského.

„Prohráli jsme zaslouženě, Jihlava nás přehrávala ve středu hřiště. Zklamaly mě výkony některých hráčů,“ řekl domácí trenér.

Přestřelka na Bazalech vyústila v remízu

Baník Ostrava - Slovan Liberec 3:3 (2:2)

Branky: 17. Kouřil, 35. Baroš z pen., 77. Frydrych - 29. Sackey, 45.+1 Fleišman z pen., 49. Šural. Rozhodčí: Pechanec - Jiřík, Pilný. ŽK: Kukec, Frydrych - Delarge, Sackey, Šural. Diváci: 3190.

Liberec se po výměně trenérů dočkal prvního jarního bodu, pod novým koučem Davidem Vavruškou uhrál v Ostravě remízu 3:3.

Slovan v Ostravě po deváté sezonní brance Josefa Šurala dělilo od tří bodů jen třináct minut, ale o výhru ho v závěru připravil přesnou hlavičkou Michal Frydrych. Oba kluby tak po 20. ligovém kole prodloužily své čekání na vítězství: Baník na sedm, hosté na osm zápasů.

Bednář znovu skóroval a Příbram přetlačila Slovácko

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 57. Bednář. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Kříž. ŽK: Zeman - Šumulikoski. Diváci: 2068.

Středočeši doma triumfovali nad Slováckem 1:0 a v tabulce se dostali před něj už na sedmou příčku. O jediný gól se v 57. minutě postaral Roman Bednář, který se trefil i ve třetím jarním startu. Chvíli nato neproměnil penaltu jeho spoluhráč Pilík.

„Roman je typ útočníka, který se často nemýlí. Jsem rád, že dal znovu gól právě on, protože trenér potřebuje, aby góly dával útočník,“ řekl kouč Příbrami Tobiáš.

Sparta znovu ztratila, Jablonci nedala ani gól

Baumit Jablonec - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Příhoda - J. Paták, Nádvorník. ŽK: Romera - Kadlec. Diváci 6108 (vyprodáno).

Tolik očekávaný šlágr kola nakonec branku nepřinesl. V mlhavém počasí se v Jablonci nehrál příliš atraktivní fotbal, nicméně šanci na vítězství měly oba týmy. Ale doplatily na spalování šancí.

„Pokud zápas skončí bez branek, tak tomu samozřejmě něco chybí, ale oba týmy daly do hry všechno. Bylo to hodně bojovné z obou stran, moc prostoru na souvislejší kombinaci tam nebylo,“ pravil sparťanský trenér Lavička.

Plzeň se nadřela, Duklu zlomila až po penaltě v závěru

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 2:3 (1:0)

Branky: 41. Marek Hanousek, 74. vlastní Limberský - 51. Kovařík, 73. a 90. obě z pen. D. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Urban, Pospíšil. ŽK: F. Rada, Jakub Mareš, Karavajev - Kolář, Rajtoral, Baránek, Holenda. Diváci: 5083.

Viktoria se po výhře 3:2 vrátila před Spartu na čelo tabulky. Západočeši mají navíc k dobru středeční domácí dohrávku se Slavií.

Na Julisce v první půli otevřel skóre Marek Hanousek, krátce po změně stran vyrovnal Jan Kovařík. Po změně stran poslal Plzeň do vedení z penalty Daniel Kolář, jeho spoluhráč David Limberský si pak sice dal vlastní gól, ale Kolář těsně před koncem proměnil i druhý pokutový kop.

Hradec opustil pásmo sestupu

Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 64. Vaněček. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Fišer. ŽK: Černý, Dvořák, Shejbal - Mosquera, Bartek, Škerle. Diváci: 3200.

Poprvé od 10. kola není Hradec Králové na sestupových příčkách. Východočeši porazili Bohemians 1905 na domácí půdě 1:0 a pod sebe poslali České Budějovice. Poslední je Liberec.

V duelu s pražským protivníkem ale měli „Votroci“ štěstí. Hosté kopali ve 29. minutě penaltu, jenže Jindříšek nabídnutou šancí pohrdl. O výsledku rozhodl ve druhém poločase přesnou hlavičou David Vaněček.