Švýcaři na MS dvacítek vyřadili Rusy, v semifinále jsou i USA

10:15
Saskatoon - Hokejisté Švýcarska překvapivě vyřadili na mistrovství světa hráčů do 20 let favorizované Rusko. V sobotním čtvrtfinálovém duelu v Saskatoonu se o to postaral sedmnáctiletý Nino Niederreiter, který nejprve gólem v power play 33 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2:2 a v prodloužení pak 13 sekund před závěrečnou sirénou zápas rozhodl.

Voráček se pere s Tarasenkem. foto: ČTK

Švýcaři i bez dvou zraněných pilířů sestavy Romana Josiho a Luky Sbisy porazili Rusko na MS dvacítek poprvé od roku 2001 a budou v semifinále soupeřem domácí Kanady. Švédsku se postaví Američané, kteří ve čtvrtfinále vyřadili druhý severský tým Finsko po přesvědčivé výhře 6:2. Dvěma góly se na tom podílel Jerry D'Amigo.

Švýcarští hokejisté nad Rusy vedli gólem Michaela Loichata, ale v závěru druhé třetiny Vladimir Tarasenko a Kiril Petrov v rozmezí 16 sekund skóre otočili. Když už se schylovalo k ruskému vítězství, soupeř odvolal v poslední minutě minutě brankáře Benjamina Conze, který v zápase pochytal 50 střel, a za jedenáct sekund bylo vyrovnáno.

Rusové měli i v nastavené desetiminutovce převahu, ale nakonec znovu Niederreiter a opět bez asistence spoluhráčů překonal Igora Bobkova. Na šampionátu svoji bilanci vylepšil na pět gólů a tři asistence.