Světová jednička Murray zvládl maraton s Nišikorim a je blízko postupu

18:46aktualizováno  19:56
LONDÝN/PRAHA - Světová jednička Brit Andy Murray vyhrál na tenisovém Turnaji mistrů i podruhé. Domácí favorit porazil v londýnské O2 aréně Japonce Keie Nišikoriho 6:7, 6:4, 6:4 v nejdelším zápase historie turnaje, který trval tři hodiny a 21 minut. Murray je blízko postupu do semifinále, jistotu může mít už ve středu večer.

Turnaj mistrů 2016: Andy Murray foto: Reuters

Murray prodloužil svoji neporazitelnost na 21 zápasů a udělal další krok k premiérovému zisku trofeje z prestižní závěrečné akce sezony ATP Tour. Večerní zápas skupiny Johna McEnroea sehrají Švýcar Stan Wawrinka a Chorvat Marin Čilič od 21:00. Pokud Čilič zvítězí, bude mít Murray postup jistý.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7,5 milionu dolarů):

Dvouhra: Skupina Johna McEnroea: A. Murray (1-Brit.) - Nišikori (5-Jap.) 6:7 (9:11), 6:4, 6:4.

Skotský tenista od Roland Garos prohrál jen tři zápasy, ovládl Wimbledon, olympijské hry v Riu, vyhrál turnaje v Pekingu, Šanghaji, Vídni a Paříži a skvělou sezonu završil posunem na post světové jedničky.

Na Turnaji mistrů se mu po Čiličovi podařilo udolat i Nišikoriho, byť po napínavé koncovce ztratil první set trvající hodinu a 26 minut. Další dvě sady už urval Murray pro sebe. „Bojoval, hrozně moc mě nechal běhat a donutil mě dostat ze sebe to nejlepší. Právě pro takovéhle velké zápasy tenis děláme. Jen doufám, že sezona bude o ty tři dny delší,“ řekl domácí tenista.

Jistým semifinalistou Turnaje mistrů už je ve druhé skupině srbský obhájce titulu Novak Djokovič, který se snaží před Murrayho vrátit do čela světového žebříčku.