17. prosince 2013 16:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Suverénní Sáblíková. Rychlobruslařka
bere na univerziádě další zlato

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková | foto: ČTK
TRENTO (Itálie) Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na zimní univerziádě v Itálii druhou zlatou medaili. Po triumfu na trati 3000 metrů dnes s naprostou převahou ovládla i pětikilometrový závod. Časem 7:05,17 minuty navíc vytvořila univerziádní rekord i maximum otevřené dráhy v Baselga di Pine.

Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru a šestinásobná mistryně světa z této trati zvítězila s náskokem 12,65 sekundy před Korejkou Kim Po-num. Stejné pořadí bylo i v sobotu na trojce, kdy Sáblíková získala zlato, které jako jediné v medailové sbírce dosud neměla.

Těsně pod stupni vítězů dnes skončili čtvrtí skokané na lyžích Michaela Doleželová a Čestmír Kožíšek v závodě smíšených dvojic. Běžkyně na lyžích Sandra Schützová byla devátá na trati 5 km volně.