Sjezdař Bank nebodoval ani v super-G, Jansrud bere další triumf

21:39aktualizováno  21:51
LAKE LOUISE/PRAHA - Sjezdař Ondřej Bank obsadil 35. místo v úvodním superobřím slalomu Světového poháru v americkém Lake Louise a po smůle v sobotním sjezdu nezískal první body ani v neděli. Stejně jako v sobotu vyhrál Kjetil Jansrud z Norska.

Kjetil Jansrud se raduje v cíli. foto: ČTK/AP

Bank, který v této disciplíně obsadil deváté místo na olympijských hrách v Soči, zajel podle mezičasu výborně horní část trati, a i když bez větší chyby dojel až do cíle, za nejlepšími nakonec zaostal. Na nejrychlejšího muže závodu nabral manko 2,11 sekundy, na body mu scházelo 29 setin. V sobotním sjezdu byl na 32. místě a k bodům mu chybělo devět setin.

V superobřím slalomu Bank v kariéře bodoval jen jednou, před čtyřmi lety byl třicátý v Beaver Creeku. Tam se jede příští týden.

Olympijský vítěz Jansrud si připsal třetí vítězství ve Světovém poháru v této disciplíně a páté celkově a ujal se vedení v průběžném hodnocení.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise

Muži - superobří slalom: 1. Jansrud (Nor.) 1:32,02, 2. Mayer (Rak.) -0,29, 3. Paris (It.) -0,31, 4. Striedinger -0,32, 5. Franz -0,35, 6. Reichelt (všichni Rak.) -0,42, 7. Osborne-Paradis (Kan.) -0,51, 8. Clarey (Fr.) -0,57, 9. Hudec (Kan.) -0,60, 10. Küng (Švýc.) -0,67, ...35. Bank (ČR) -2,11.

Pořadí superobřího slalomu SP (po 1 ze 7 závodů): 1. Jansrud 100, 2. Mayer 80, 3. Paris 60, 4. Striedinger 50, 5. Franz 45, 6. Reichelt 40.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 38 závodů): 1. Jansrud 216, 2. Hirscher (Rak.) 180, 3. Dopfer (Něm.) 120, 4. Osborne-Paradis 116, 5. Paris 110, 6. Kristoffersen (Nor.) 100, ...75. Krýzl (ČR) 6.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...