Štybar je na Tirrenu pátý, druhou etapu vyhrál Goss

18:58
Druhá a zároveň nejdelší etapa letošního ročníku cyklistického Tirrena-Adriatika, 232 kilometrů do Indicatore, skončila podle očekávání hromadným spurtem, ale jeho vítězem nebyl největší favorit Mark Cavendish, nýbrž jeho někdejší týmový kolega Matt Goss.

Zdeněk Štybar foto: ČTK

Měla to být první ze dvou spurterských etap, kde se poměří Cavendish, v modrém dresu lídr závodu, německá gorila Greipel a slovenský rychlík Sagan. A byla to etapa pomalá, za více než nepříznivých povětrnostních podmínek. To, co nejdříve vypadalo jako hustý déšť, se 25 kilometrů před cílem změnilo na průtrž mračen.

Náskok tria uprchlíků, které šlapalo před pelotonem, se dostal až na 8 a půl minuty, jenže postupně začal klesat. Pak zůstali z uprchlíků už jen dva - Benedetti z NetAppu a Hulsmans z Vini Fantini, ale 30 kilometrů před cílem jejich snaha skončila.

"Doufám, že den skončí hromadným spurtem," přál si Cavendish. "Loni jsem tu vyhrál a chtěl bych zase. Je to stejný dojezd jako minule, takže ho znám dobře."

Čtyři cílové okruhy čekaly na závěr, hned v tom prvním si Cavendish kilometrovou cílovou rovinku osahal. Ale při závěrečném spurtu začal pozdě, vítězství mu tentokrát zůstalo vzdáleno, skončil pátý. Triumfoval Australan Goss ze stáje Orica-GreenEdge, kdysi Cavendishův parťák v týmu HTC.  Greipel skončil sedmý, Sagan devátý.

V hlavním poli dojel i Zdeněk Štybar a celkově mu patří pátá příčka se ztrátou tří vteřin na stále vedoucího Cavendishe. Cyklisté stáje Omega Pharma Quick Step zatím po vítězství v úvodní týmové časovce okupují prvních pět příček. V pátek by mohl dostat další šanci Cavendish, o víkendu pak přijdou hory.