Střelecké hody v extralize: debakly Litvínova, Kladna a Budějovic

22:32
PRAHA - Hokejisté Plzně vedou i po 38. kole O2 extraligu s dvoubodovým náskokem před Pardubicemi. Západočeši porazili Litvínov vysoko 8:4, zatímco Eaton se do konce strachoval o těsné vítězství 4:3 nad Mladou Boleslaví. Návrat na lavičku Kladna nevyšel kouči Otakaru Vejvodovi, jehož svěřenci podlehli doma Třinci 0:7. Sedm gólů nastřílela v Českých Budějovicích také pražská Sparta. V celém kole viděli diváci na sedmi stadionech celkem 51 branek.

Plzeňská radost. foto: ČTK

Plzeň čekala na výhru s Litvínovem v domácím prostředí od konce září 2007 a sérii utnula rázným způsobem. V zápase vedla již 8:2 a Tomáš Vlasák navíc neproměnil trestné střílení. Nakonec pomohl k výhře a udržení první příčky třemi body za gól a tři asistence. Indiáni tak vyhráli dvanácté z posledních 13 utkání v extralize.

Pardubice do zápasu proti Mladé Boleslavi sice výborně vstoupily a po první třetině vedly již 2:0, ale hosté v úvodu druhé části vyrovnali. Východočeši však dokázali ještě do druhé přestávky získat dvoubrankový náskok zpět. Mladoboleslavský Tomáš Sýkora poté korigoval stav až 20 vteřin před koncem, závěrečná power play již změnu skóre nepřinesla.

Kladenský trenér Vejvoda, jenž převzal tým místo zdravotně indisponovaného Zdeňka Müllera, musel vstřebat ostudný debakl 0:7 s Třincem. Slovenský brankář vítězů Peter Hamerlík si připsal první čisté konto v extralize, mladý útočník David Květoň zaznamenal gól a tři finální přihrávky. Sedm branek před vlastními diváky inkasovali také Jihočeši v duelu s pražskou Spartou, v jejímž dresu se zaskvěl hattrickem útočník Michal Broš.

České Budějovice tak natáhly svou šňůru neúspěchů na osm. "Do poloviny utkání jsem hráli vyrovnanou partii, ale vlastní gól na 3:3 nás zlomil. Soupeře jsme tím posadili na koně. Sparta byla od té chvíle lepší a přehrávala nás ve všech činnostech," řekl asistent českobudějovického trenéra Milan Kupka.

Poslední Brno ve třetí třetině vývoj zápasu proti Liberci a zvítězilo 3:2, čímž snížilo ztrátu na předposlední Kladno na pouhé tři body. Třetí výhru za sebou vybojoval obhájce prvenství z Karlových Varů, který zvítězil 2:1 na ledě Vítkovic. Slavia udolala Zlín 4:3 v prodloužení již ve čtvrteční předehrávce.

HOKEJOVÁ EXTRALIGA V ČÍSLECH

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 8:4 (3:1, 1:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 7. Straka (Vlasák, Benda), 12. Adamský (Vampola, Modrý), 13. Benák (Vostřák, Vlasák), 36. Vlasák (Jiří Hanzlík, Jan Kovář), 43. Bomersback (Vampola), 47. Hvila (Scofield, Modrý), 47. Stránský (Vlasák), 52. Lev (Bomersback, Vampola) - 5. Jánský (Lukeš), 24. Trávníček (J. Černý, Kubát), 56. Lukeš (K. Pilař, Reichel), 58. J. Černý (Trávníček). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 6:9, navíc Straka (Plzeň) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 7515.

HC Eaton Pardubice - BK Mladá Boleslav 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Cetkovský (Somík), 16. Starý (Kolář I), 34. Kolář I (Starý, Koukal), 37. Somík (Jillson, Cetkovský) - 25. Handlovský (Vrbata), 27. Fabuš (Kracík, Macho), 60. T. Sýkora. Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 7840.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 3:7 (2:2, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. M. Hudec (Veselý, Gřegořek), 15. Mikeska (Melichar), 23. Gřegořek (Veselý) - 9. Broš (Koreis), 12. Broš (Vykoukal), 29. Ručinský, 33. Netík (Gulaši), 43. Netík (Broš, Jan Hanzlík), 57. Broš (Netík), 58. Kafka (Podlešák). Rozhodčí: Minář, Zubzanda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:8, navíc Turek (České Budějovice) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5338.

HC Geus Okna Kladno - HC Oceláři Třinec 0:7 (0:3, 0:3, 0:1) Branky a nahrávky: 6. D. Květoň (Peterek), 9. Cartelli (D. Květoň), 19. Cartelli (D. Květoň, M. Růžička), 29. Martynek (Bonk, Polák), 34. Malec (Peterek, D. Květoň), 36. M. Růžička (Polanský), 51. Pospíšil (Cartelli). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1520.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 43. Brabenec z trestného střílení, 52. Erat (Dopita), 55. J. Svoboda (Huml, Brabenec) - 37. Bárta (Špaček), 54. Kašpařík (Víšek). Rozhodčí: Homola, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7, navíc Podkonický (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Sičák (Burger, Kvapil) - 10. Pech (Zjuzin, Dobroň), 34. Čutta (Dobroň, Pech). Rozhodčí: Hradil, Husička - Čech, Poruba. Vyloučení: 4:6, navíc Čutta (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3138.

Předehráno ve čtvrtek: HC Slavia Praha - PSG Zlín 4:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. T. Svoboda (Holec), 22. Vondrka (Červenka, Kadlec), 45. Kůrka (Vondrka, Červenka), 62. Havel (Červenka) - 18. Roman Vlach (Sivák, Galvas), 31. Linhart (Leška, Balaštík), 47. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: Minář, Hribik - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3457.