'Štístko' Šmicer při premiéře body nepřivál. Slavia padla v Boleslavi

19:59aktualizováno  20:16
MLADÁ BOLESLAV - Za množství získaných titulů mu říkají "Štístko", při svém debutu na trenérské lavičce v roli asistenta však přítomnost Vladimíra Šmicra Slavii k bodům nestačila. V dohrávce 22. kola podlehli Pražané v Mladé Boleslavi 1:3.

Souboj kapitánů. Vlevo slávistický Karel Piták a mladoboleslavský David Jarolím foto: MAFRA - Michal Šula

Fotbalisté Mladé Boleslavi si polepšili v boji o třetí místo, naopak slávisté se nedokázali vzdálit sestupovým místům. Středočechy nasměrovala k úspěchu vyloučení hostujícího brankáře Čontofalského a penalta v závěru prvního poločasu.

ČTĚTE K TÉMATU

Mladoboleslavskému trenérovi Karlu Jarolímovi tak vyšel zápas proti bývalému zaměstnavateli, kterého dovedl k dvěma titulům a postupu do Ligy mistrů. Pražané naopak pod nizozemským koučem Alexem Pastoorem prohráli čtvrtý z pěti soutěžních zápasů a mají jen tříbodový náskok na sestupové příčky.

Oba trenéři udělali oproti posledním zápasům změny v sestavě. Mladoboleslavský střelec Nešpor zůstal jen na lavičce, Slavia zase nastoupila ve stoperské dvojici s Gecovem a Nevesem a napravo hrál Dostál.

Pastoor: Faul přišel po ofsajdu a stačila žlutá

"Věděli jsme, že to bude složité utkání. Ale musím říct, že mám zvláštní pocit z klíčového momentu, kterým byl faul Čontofalského, penalta a vyloučení. Slyšeli jsme, že tam byl pravděpodobně ofsajd. Magera v ten okamžik nemířil na bránu, ale k rohovému praporku. Že to byl faul, to je neoddiskutovatelné, ale myslím, že ne na červenou. První poločas byl z naší strany strašný a dostali jsme ještě jeden gól. Teprve ve druhém poločase jsme si vytvořili šanci a Juhar snížil na 1:2. Třetí gól domácích už byl šťastný. Prohra mě mrzí, tak špatně jsme nehráli."

Alex Pastoor, trenér Slavie

Zápas byl v úvodu vyrovnaný, první velké šance měla až ve 27. minutě Slavia. Do centru se dobře položil Neves, ale domácí gólman Diviš, který dříve působil ve Slavii, stačil reflexivně zasáhnout. Necid byl při následné dorážce málo důrazný.

Zdálo se, že Pražané přebírají otěže hry, jenže přišla 38. minuta a rozhodující moment utkání. Magera možná v těsném ofsajdu převzal Jarolímovu kolmici, ve vápně ho srazil brankář Čontofalský a rozhodčí vedle penalty udělil také červenou kartu. Při podzimní vysoké prohře 0:4 s Boleslaví byl pro změnu vyloučen v Edenu jiný slávistický gólman Hrubeš.

Nařízenou penaltu proti nerozchytanému Černému proměnil Ščuk. Bosenský záložník zaznamenal vítěznou branku v předešlých dvou kolech při výhrách 1:0 nad Duklou a v Teplicích a devátým gólem v sezoně dotáhl nejlepšího mladoboleslavského střelce Nešpora.

Ze Slavie rozhádaní Vladimír Šmicer (vlevo) a Karel Jarolím se před utkáním pozdravili s úsměvy na tváři

Ve 44. minutě zasadili domácí Slavii druhý úder. Střídající Zahustel, který po čtrnácti minutách nahradil zraněného Rosu, vrátil hlavou přetažený centr před branku, kde se zblízka prosadil Šultes. Dal svůj první gól v mladoboleslavském dresu.

Zdálo se, že Mladá Boleslav bude v přesilovce v druhé půli s přehledem kontrolovat hru, jenže místo toho polevila a Slavia trestala. Zmrhalova střela se ještě otřela jen o tyč, ale v 59. minutě už s přispěním Dosoudilovy teče snížil Juhar.

Boleslav zvýšila aktivitu, uklidňující třetí trefu však přidal až v 87. minutě střídající Chramosta, který koníčkem o zem přehodil Černého.