Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Stíhací závod biatlonového MS vyhrál Fourcade

13:57aktualizováno  14:20
RUHPOLDING (Německo) - Francouz Martin Fourcade vyhrál po sprintu i stíhací závod na biatlonovém mistrovství světa v Ruhpoldingu. Stříbro získal po 12,5 km a čtyřech zastávkách na střelnici Švéd Johan Carl Bergman, bronzový dojel Rus Anton Šipulin. Nejlepší z Čechů skončil patnáctý Ondřej Moravec.

Foucarde. foto: Reuters

Další z českých biatlonistů Jaroslav Soukup měl druhý nejrychlejší běžecký čas, ale po třech trestných okruzích byl 21., Michal Šlesingr doběhl 29.

Vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru Fourcade v polovině závodu klesl na třetí místo, ale jen s minimální ztrátou. Po první položce vstoje se dostal do čela, ale o zlato málem přišel kvůli dvěma chybám při poslední střelbě. Z trestného kola vyběhl těsně za Bergmanem, kterému se vzdálil ve stoupání v posledním kole.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Moravec startoval z osmnáctého místa a po třech chybách vleže se zdálo, že si pohorší. Vstoje ale minul terč jen jednou a dojel patnáctý s odstupem minuty a půl za vítězem. Soukup udělal tři chyby a Šlesingr čtyři, z toho dvě na poslední stojce.