Štěpánek při premiéře za Lva musel spolknout porážku

21:18aktualizováno  22:25
PRAHA - Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize s Novosibirskem 3:5 a nenavázali na středeční výhru nad Chabarovskem, která ukončila jejich osmizápasovou sérii porážek. Lev uzavřel sérii pěti domácích zápasů před reprezentační pauzou v sobotu duelem proti Slovanu Bratislava.

Lev - Sibir Novosibirsk (Štěpánek a Novotný) foto: ČTK

Premiéru v brance si odbyla posila z Petrohradu Štěpánek, který v sedmé minutě kapituloval jako první. Při Řepíkově vyloučení po akci Nikulina mířil Krivonožkin do odkryté branky. Vyrovnat mohl v 11. minutě Řepík, ale bekhendovým pokusem Glasse nepřekonal. Vzápětí se už ale Lev dočkal při přesilovce, když po střele Cháry dorazil puk Klepiš. Otočit stav mohl ve 24. minutě Birner, ale u pravé tyče nadvakrát Glasse nepřekonal. Potom šel pykat Oystrick a Sibir znovu udeřil v přesilovce.

Lev - Novosibirsk 3:5

Branky a nahrávky: 12. Klepiš (Němec, Chára), 43. Hossa (Surový, Škoula), 60. Klepiš (Vrána) - 7. Krivonožkin (Nikulin), 26. Zajcev (Nikitěnko), 51. Vorošilo z trestného střílení, 54. Enlund, 57. Kopejkin (Nikulin). Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Ramin, Misjur. Vyloučení: 10:8, navíc Gračjov (Novosibirsk) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5461.

Lev Praha: Štěpánek - Němec, Oystrick, Porseland, Škoula, Chára, Krejčík, Mikuš - Klepiš, Vrána, Christensen - Hossa, Mikúš, Surový - Birner, J. Svoboda, Sekáč - Řepík, Novotný, Cingel.

Novosibirsk: Glass - Zajcev, Kulda, Kudroč, Alexejev, Karavajev, Kutuzov, Ignatovič - Enlund, Lehterä, Glazačev - Krivonožkin, Nikulin, Kopejkin - Sannikov, Malyšev, Vorošilo - Veličkin, Nikitěnko, Gračjov - Šumakov.

Nikitěnko uvolnil z levé strany na pravém kruhu Zajceva, který překonal přesouvajícího se Štěpánka. Ten pak svůj tým podržel především při úniku Vorošila, který na něj nevyzrál bekhendovým blafákem.

Lev byl blízko vyrovnání ve 32. minutě, když při hře čtyř proti čtyřem skončila Novotného teč Řepíkovy střely na horní tyči Glassovy branky. Novosibirsk také hrozil a Štěpánek si musel poradit s pokusy Gračjova a Kopejkina.

Na přelomu druhé a třetí třetiny se domácí ubránili v oslabení a ve 43. minutě podruhé v utkání smazali ztrátu. Po Škoulově nahození se před brankovištěm prosadil Hossa. V 51. minutě k velké nevoli domácích nařídili sudí za zákrok Mikúše na Vorošila trestné střílený a ruský hráč jej proměnil.

Sibir svůj náskok ještě pojistil. V 55. minutě po objetí branky zvýšil Enlund a domácí marně reklamovali u sudích Zacharova a Čerenkova předchozí zákrok na Škoulu. Na 5:2 pro hosty upravil úspěšným blafákem Kopejkin. V závěru zmírnil prohru v zápase plném drobných potyček Klepiš.

"Zápas byl dneska hodně těžký, protože soupeř hrál dobře do obrany. Stálo nás to hodně sil, prodírali jsme se proti pěti. Novosibirsk hrál výborně organizovaně. Dostali jsme první dva góly v oslabení," řekl na tiskové konferenci trenér Jiří Kalous.

"I když jsme srovnali, tak jsme dostali další gól z penalty. Bylo to náročné na psychiku, protože po hodně těžké práci za vyrovnáním nám zase odskočili. Dali ještě další dva góly a už jsme neměli sílu to zvrátit, i když jsme bojovali až do konce. Bohužel jsme opět ztratili tři body," doplnil Kalous.

Gólman Jakub Štěpánek podle něj odchytal velmi slušný zápas. "Soupeř měl šance, Kuba jich spoustu pokryl, ale bohužel nějaké střely se do branky dostaly. První dvě byly v oslabení, to bylo hodně těžké, pak ještě nájezd. Na to, že nechytal strašně dlouho a nebyl v zápasovém rytmu, tak odchytal velmi slušný zápas," doplnil kouč.

V sestavě Lva chyběl útočník Luboš Bartečko. "Ve středu dostal tvrdou střelu do nohy, zkusil to na rozbruslení, ale bolest mu nedovolila hrát," vysvětlil absenci Kalous.