Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Štěpánek nestačil ve druhém kole v Madridu na Federera

17:18
MADRID - Tenista Radek Štěpánek skončil na turnaji v Madridu ve druhém kole. Druhému hráči světa a obhájci titulu Rogeru Federerovi ze Švýcarska sice dokázal odvrátit pět mečbolů, nakonec ale prohrál za hodinu a 22 minut dvakrát 3:6.

Radek Štěpánek. foto: Reuters

Čtyřiatřicetiletý Štěpánek proti Federerovi ani v osmém utkání za sebou nezískal set. Naopak o tři roky mladší Švýcar, který se na kurtech objevil poprvé od poloviny března, si připsal vítězný vstup do antukové části sezony.

Vítěz madridského turnaje z let 2006, 2009 a 2012 Federer se v dalším kole utká s vítězem zápasu mezi Keiem Nišikorim z Japonska a Srbem Viktorem Troickým.

Rovněž v ženské dvouhře zvládla druhé kolo obhájkyně titulu. Američanka Serena Williamsová si poradila s domácí Lourdes Domínguezovou 6:2 a 7:5.

Její další soupeřkou na cestě za 50. titulem v kariéře bude buď Maria Kirilenková z Ruska, nebo Kristina Mladenovicová z Francie.