Šťastná Clijstersová: Nemohu uvěřit tomu, že jsem porazila Venus

9:53
NEW YORK - Návrat belgické tenistky Kim Clijstersové na kurty se dočkal další kapitoly se šťastným koncem. Poté, co se v srpnu vrátila po dvouleté pauze v nečekaně dobré formě, si nyní připsala první vítězství nad hráčkou z elitní světové pětky. A to hned v osmifinále US Open, v němž vyřadila třetí nasazenou domácí favoritku Venus Williamsovou po setech 6:0, 0:6, 6:4.

Kim Clijstersová na US Open. foto: AFP

"Je to neuvěřitelné. Opravdu nevím, co na to říct," prohlásila po nedělním vítězství Clijstersová, pro kterou je US Open teprve třetím turnajem po návratu. "Nemůžu uvěřit tomu, že se mi podařilo porazit Venus. To je přesně jeden z těch důvodů, proč jsem se vrátila - zažít znovu momenty, jako je tento," svěřila se Belgičanka, která na US Open startuje na divokou kartu.

Souboj dvou bývalých světových jedniček a vítězek US Open byl jako na houpačce. V prvním setu si Williamsová jako by nemohla vzpomenout na hru Clijstersové a jen sledovala, jak její soupeřka vyhrála 6:0. Pro Williamsovou to byl první "kanár" na US Open od roku 1997, kdy na kurtech v New Yorku jako sedmnáctiletá postoupila do finále.

V druhé sadě si však obě hráčky role vyměnily, když tentokrát roli sparingpartnerky hrála Clijstersová. "Byl to hodně divný zápas. Když jsem prohrála druhý set 0:6, tak jsem si řekla, dobrá, teď musím bojovat o každý míček," řekla šestadvacetiletá Belgičanka. Své předsevzetí dodržela a třetí set se změnil ve vyrovnanou bitvu. Williamsová nakonec neudržela pevné nervy a dvojchybou darovala Clijstersové rozhodující brejk, který vedl k výhře 6:4.

Přestože americkým fanouškům vyřadila jednu z favoritek na vítězství domácího grandslamu, sklidila velký potlesk. Reakce fanoušků ji ve spojení s vítězstvím natolik dojala, že si poté sedla na lavičku a ručníkem zakryla své slzy. "Bylo to neuvěřitelné. Zápas, fanoušci a vůbec všechno se spojilo v jednu velkou emoci, která potřebovala vyventilovat," svěřila se belgická tenistka.

Nyní se Clijstersová, která na US Open triumfovala v roce 2005, utká s osmnáctou nasazenou Číňankou Li Na o účast v semifinále. "Co si pamatuji, tak jsem s ním v minulosti sehrála několik těžkých zápasů. Má dobré podání a nebezpečný forhend. Bude to utkání náročné na fyzičku, ale mám den volna, tak to snad bude dobré," podotkla Clijstersová.