Starý, dobrý Dominátor: Hašek vychytal v Novgorodu další nulu

20:12
MOSKVA - Ve středečních zápasech Kontinentální ligy se blýskl legendární gólman Dominik Hašek, jenž vychytal v brance Spartaku Moskva čisté konto na ledě Nižného Novgorodu a byl hlavním strůjcem vítězství 4:0. Dařilo se i Pavlu Brendlovi, který premiérovým hattrickem v sezóně zajistil Nižněkamsku vítězství nad CSKA Moskva 5:2.

Spartak - Omsk (Hašek). foto: ČTK

Brendl byl druhým nejlepším kanonýrem minulé sezony KHL, tu letošní ale zahájil ve finském Kuopiu. Do Nižněkamsku přišel v polovině listopadu a do dnešního zápasu měl na kontě pouze jeden gól a nahrávku. Své střelecké schopnosti předvedl naplno až proti CSKA. Do jeho sítě se trefil Brendl už po 51 sekundách, další dvě branky přidal ve druhé třetině. Za hosty snižoval na 1:2 obránce Karel Pilař.

VÝSLEDKY

Barys Astana - Viťaz Čechov 2:0, Omsk - Dynamo Moskva 2:1 v prodl. (za domácí Červenka 1+0), Jekatěrinburg - Dinamo Riga 5:3, Kazaň - Dinamo Minsk 5:2, Nižněkamsk - CSKA Moskva 5:2 (Brendl 3+0 - Pilař 1+0), Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 0:4 (za hosty Hašek čisté konto), Atlant Mytišči - Čerepovec 2:5 (za hosty Němec 1+0).

Veterán Hašek zažil zápas bez inkasovaného gólu v KHL již koncem září, tehdy mu ale radost zkalila prohra 0:1 po samostatných nájezdech proti Mytišči. Tentokrát nebylo o vítězi zápasu pochyb, Spartak svého soupeře zlomil především třemi trefami v prostřední části hry. Moskevský klub se tak posunul po krizi již na příčky zaručující účast v play off.

Úspěšný zápas prožil také Roman Červenka, který přispěl jedním gólem k vítězství Avangardu Omsk nad Dynamem Moskva 2:1 v prodloužení. Do sítě lídra Západní konference se Červenka trefil na začátku druhé třetiny, hosté však za čtyři minuty vyrovnali. Rozhodnutí přinesla trefa Alexandra Pěrežogina po 72 sekundách prodloužení.

Druhý zápas za sebou musel vynechat hvězdný útočník Omsku Jaromír Jágr, jenž se zranil 2. prosince v utkání proti Čerepovci. V elitní formaci jej po boku Červenky a Alexandra Kaljužného zastoupilo slovenské křídlo Marek Svatoš.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.