Finále jako maturita? Nemám ji, tak nemohu srovnávat, říká Krejčí

18:31
BOSTON - Nejproduktivnější hráč play-off NHL David Krejčí považuje čtvrté pokračování finálové bitvy mezi Bostonem a Chicagem za klíčové. Medvědi vedou 2:1 a bojují o mečbol. "Nemůžeme proto teď polevit ani třetinu, ani jedno střídání," má jasno.

Český hokejista Bostonu Bruins David Krejčí foto: Reuters

Jak vypadá váš den před tak důležitým zápasem?
Úplně normálně. Na rozbruslení pilujeme přesilovky, oslabení. Odpoledne se trochu vyspím. Zkrátka jako by to byl normální zápas.

Přitom tenhle může být pro vývoj série rozhodující. Pokud Boston urve výhru, bude mít ve finále tři "mečboly".
Je to hodně důležitý zápas, pro Chicago bude klíčový. Je velký rozdíl, jestli k nim poletíme za stavu 2:2, nebo stavu 3:1.

Ve třetím utkání jste nedali obávané ofenzivě Chicaga šanci. Je třeba se hodně nutit, abyste se drželi při zemi?
To ne. V play-off vždycky zapomeneme na ten předchozí zápas. Strašně rychle se to mění, nemůžeme polevit ani třetinu, ani jedno střídání. Do každého jdeme jako do nejdůležitějšího utkání sezony.

Čím to je, že se vám tak dobře daří frustrovat soupeře?
Naše hra je postavená na fyzickém stylu. Na tom, abychom jim to co nejvíc znepříjemňovali a nedali jim prostor ve středním pásmu. Tak se nám to dařilo ve třetím zápase, takový styl nám přináší úspěch.

Jaromír Jágr prý bere finále Stanley Cupu jako maturitu. Máte podobný dojem?
Haha. Já jsem maturitu neudělal, hrál jsem v Kanadě juniorku, tím pádem jsem k ní ani nedošel. Takže nemůžu srovnávat.