Šlesingr nezvládl svůj úsek. Štafeta biatlonistů skončila třináctá

19:48aktualizováno  20:50
RUHPOLDING (Německo) - Čeští biatlonisté Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Jaroslav Soukup obsadili ve štafetě Světového poháru v Ruhlpoldingu po špatném prvním úseku třinácté místo. Závod na 4x7,5 km vyhráli Francouzi před Norskem a Rakouskem.

Francouzský biatlonista Martin Fourcade foto: ČTK

Na umístění reprezentantů se výrazně podepsal nepovedený úvodní úsek, v němž Šlesingr musel po druhé střelbě na dvě trestná kola a předával až na předposlední 25. příčce. Moravec s Krupčíkem a Soukupem se sice dokázali postupně posunout až na devátou pozici, finišmanovi českého týmu ale nevyšla poslední střelecká položka, po které se propadl na konečné třinácté místo.

"Až na Ondru Moravce nesedl závod celému týmu," uvedl trenér Ondřej Rybář v tiskové zprávě. "Načal to Michal, který nezvládl stojku, pak navíc ještě spadl a nabral další ztrátu. Tomáš Krupčík odešel běžecky už ve druhém ze tří kol a Jarda a jeho stojka, to byl také velký a nekonečný propadák," přidal. Francouzská čtveřice ve složení Simon Fourcade, Jean Guillaume Beatrix, Alexis Boeuf a Martin Fourcade porazila druhé Norsko o 9,4 sekundy, třetí Rakušané byli o další tři desetiny pomalejší.

Česká štafeta na první místo ztratila tři minuty a 48 sekund a nenavázala na středeční senzační bronz žen. Rybář je přesvědčen, že navzdory neúspěchu ve štafetě se biatlonisté v dalších závodech opět prosadí. "Je třeba nahlas upozornit na chyby a na to, co bylo špatně. Před sebou máme další závody a na ty se musíme koncentrovat. Všichni začínají zase na startu a budou mít stejnou šanci uspět. I naši kluci, kteří budou opět bojovat o co nejlepší výsledek. O tom jsem přesvědčen," prohlásil.

Výsledky SP v biatlonu v Ruhpoldingu

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Francie (S. Fourcade, Beatrix, Boeuf, M. Fourcade) 1:13:11,2 (0 tr. okruhů + 3 přebíjení), 2. Norsko (Birkeland, Bö, L'Abee-Lund, Svendsen) -9,4 (0+8), 3. Rakousko (Eder, Pinter, Landertinger, Sumann) -9,7 (0+9), 4. Německo -21,0 (0+3), 5. Rusko -1:34,7 (0+8), 6. Švédsko -1:39,5 (0+13), ...13. ČR (Šlesingr, Moravec, Krupčík, Soukup) -3:48,1 (2+9).