Trápení biatlonistů v Anterselvě: Krčmář 21., Moravec až v šesté desítce

17:07
ANTERSELVA - Českým biatlonistům se nevydařil sprint Světového poháru v Anterselvě, nejlepší byl na 21. místě Michal Krčmář. Vyhrál německý závodník Simon Schempp, který v tomto italském středisku zvítězil už popáté. Druhý skončil se ztrátou šesti sekund Rus Maxim Cvetkov a třetí místo obsadil Nor Tarjei Bö, jenž za vítězem zaostal o téměř 11 sekund. Vedoucí muž Světového poháru Francouz Martin Fourcade třikrát minul a byl osmadvacátý.

Michal Krčmář foto: Český biatlon - Petr Slavík

Ondřej Moravec pohřbil své šance hned na první střelbě, kde netrefil tři terče. I když pak už střílel čistě, stačilo to pouze na 54. pozici.

Michal Šlesingr naopak rozjel závod výborně, ale dvě minely na druhé střelnici nakonec znamenaly 37. místo. Těsně za Šlesingrem se zařadil do výsledků Tomáš Krupčík rovněž se dvěma trestnými okruhy.

Před tradiční české opory se dostal také Jaroslav Soukup, který neprožívá dobrou sezonu, ale tentokrát sestřelil všech deset terčů a bodoval na 30. příčce.

Soukalová v Anterselvě uhájila žlutý dres, Češky ale na stupně vítězů nedosáhly

Do stíhacího závodu se dostal také poslední z Čechů Adam Václavík, který byl jen o dvě desetiny pomalejší než Moravec.

„Michal (Krčmář) předvedl dobrý výkon a je vidět, že do základu reprezentace patří. Bylo to dnes hodně nasekané, ztratil tam při nabíjení na střelbě a to ho trochu může mrzet,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi kouč Ondřej Rybář.

„Ondra (Moravec) měl těžkou situaci, protože se třemi koly je strašně těžké sprint jet, když věděl, že pro něj boj o body skončil. Pro Soukupa je to povzbuzení, Václavík získal zkušenosti,“ řekl reprezentační šéftrenér.

Závod SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie)

Muži - sprint na 10 km: 1. Schempp (Něm.) 23:01,2 (0 tr. okruhů), 2. Cvetkov (Rus.) -5,8 (0), 3. T. Bö (Nor.) -10,8 (0), 4. Béatrix (Fr.) -12,1 (0), 5. Šipulin (Rus.) -13,6 (1), 6. Eder (Rak.) -15,8 (0), 7. Anev (Bul.) -17,7 (0), 8. J. Bö (Nor.) -21,0 (2), 9. Peiffer (Něm.) -24,3 (0), 10. S. Fourcade (Fr.) -29,4 (0), ...21. Krčmář -57,0 (1), 30. Soukup -1:14,0 (0), 37. Šlesingr -1:16,9 (2), 38. Krupčík -1:20,5 (2), 54. Moravec -1:47,3 (3), 55. Václavík (všichni ČR) -1:47,6 (2).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 668 b., 2. T. Bö 516, 3. Svendsen (Nor.) 479, 4. Šipulin 454, 5. Schempp 429, 6. Garaničev (Rus.) 414, ...14. Moravec 303, 26. Krčmář 195, 32. Šlesingr 161, 53. Soukup 48, 80. T. Krupčík 6.