Famózní běh, ale mizerná střelba. Sprint vyšel z Čechů jen Šlesingrovi

15:59
RUHPOLDING/PRAHA - Běžecky patřili čeští biatlonisté ve sprintu v Ruhpoldingu k nejlepším, jenže chyby na střelnici je připravily o vyšší umístění. Nejspokojenější může být Michal Šlesingr - skončil desátý. Třetí nejrychlejší muž dne Ondřej Moravec byl třináctý. Pro výhru si s přehledem dojel Nor Johannes Bö.

Vítěz Johannes Thingnes Bö. foto: ČTK/AP

Ondřej Moravec třetí, Jaroslav Soukup devátý a Michal Šlesingr dvanáctý.

Takové byly výsledky sobotního sprintu mužů v Ruhpoldingu, bohužel pouze po běžecké stránce.

Se střelbou už to byly jiné příběhy.

Moravec si závod pokazil hned na úvodní položce. Dvakrát chyboval, takže mu nepomohl ani fakt, že v rámci možností držel krok s obdivuhodně letícím Norem Bö. „O to víc mě jeho chyby na ležce mrzí,“ řekl šéftrenér biatlonistů Ondřej Rybář v přenosu České televize.

Johannes Thingnes Bö.

„Jemu asi jedinému výrazněji fouklo, nezareagoval na to. Ale třetí nejlepší běžecký čas, to je výborný výkon.“ Moravec se po nepovedeném startu propracovával dopředu, nakonec dojel třináctý.

Velmi nadějně začal závod Jaroslav Soukup. Bronzový medailista ze Soči, jehož maximem v letošní sezoně je 19. místo, zastřílel vleže čistě. Výborně běžel a skvělý výsledek měl na dosah.

Jenže pak přišla položka vestoje, pro Soukupa prokletá část závodu. Před týdnem v Oberhofu si ji pokazil dvěma chybami, v sobotu v Ruhpoldingu dokonce třemi. Naděje na umístění v elitní desítce byly pryč, Soukup skončil na 31. místě.

A Rybář neskrýval zklamání: „Jsem na něj dost naštvaný. Je to další závod, který si odstřelil stojkou, to mu na sebevědomí nepřidá. Jel výborně běžecky a dal tam trojku, to je prostě špatně. I v tréninku je vidět, že si na stojce přestává věřit.“

Nejlépe z Čechů střílel Michal Šlesingr, který minul pouze jednou vleže, slušně běžel a připsal si další umístění v elitní desítce. Na desáté místo se dostal i v průběžném pořadí Světového poháru.

„Od začátku sezony laboruje s nemocemi, pořád má rýmu nebo nachlazení. Ale už jsme to přestali řešit, člověk s tím v tomhle počasí nic moc neudělá,“ líčil Rybář. „Dneska zvládl skvěle poslední úsek běžecky, byl zase v top 10, pohybuje se nahoru i ve svěťáku. Škoda jeho jedné rány, ale to by mohla říct spousta závodníků.“

Světový pohár v Ruhpoldingu vyvrcholí v neděli závody mužů a žen s hromadným startem.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - sprint (10 km): 1. J. Bö (Nor.) 23:59,2 (0 trestných kol), 2. Schempp -24,5 (0), 3. Peiffer (oba Něm.) -57,9 (1), 4. Šipulin (Rus.) -1:04,0 (1), 5. Rastorgujevs (Lot.) -1:05,9 (1), 6. Doll (Něm.) -1:06,7 (1), 7. Weger (Švýc.) -1:07,0 (1), 8. Anev (Bulh.) -1:09,9 (0), 9. Böhm (Něm.) -1:12,8 (0), 10. Šlesingr -1:19,7 (1), ...13. Moravec -1:26,9 (2), 31. Soukup -2:05,3 (3), 44. Krčmář -2:31,4 (2).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 25 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 496 b., 2. Šipulin (Rus.) 433, 3. Svendsen (Nor.) 372, 4. Schempp 369, 5. Fak (Slovin.) 365, 6. J. Bö 360, 7. Moravec 338, ...10. Šlesingr 241, 44. Soukup 54, 54. Krčmář 32, 56. Krupčík 28.