Špatné počasí. Byla přerušena 11. etapa Dakaru pro auta a kamiony

Rallye Dakar

19:30
FIAMBALÁ (Argentina) - Jedenáctá etapa Rallye Dakar byla pro kategorie automobilů a kamionů přerušena. Pořadatelé zastavili účastníky po dosažení prvního kontrolního bodu na trase do města Fiambalá.

Automobilový závodník Giniel De Villiers z Jihoafrické republiky na Rallye Dakar foto: Reuters

Důvodem byly nepříznivé povětrnostní podmínky, které se v Argentině zhoršily dříve, než udávala předpověď. Z břehů se vylily rozvodněné řeky protínající trať.

V té době už byli v cíli první motocyklisté a druhé letošní etapové vítězství si připsal Američan Kurt Caselli. V čele pořadí se udržel obhájce prvenství Cyril Després z Francie. Při těžkém pádu si poranil rameno vítěz čtyř letošních etap Španěl Joan Barreda a není jisté, zda bude v závodě pokračovat.

David Pabiška přijel do cíle v závěru první stovky pořadí a celkově je podle neoficiálních výsledků 44.

Výsledky Rallye Dakar

La Rioja - Fiambalá (483 km/190 km rychlostní zkouška):

Motocykly: 1. Caselli (USA/KTM) 2:55:01, 2. Goncalves (Portug./Husqvarna) -4:45, 3. Després (Fr./KTM) -6:24, ...91. Pabiška (ČR/Yamaha) -1:42:03.
Průběžné pořadí: 1. Després 33:48:29, 2. Faria (Portug./KTM) -13:16, 3. Lopez (Chile/KTM) -18:08, ...44. Pabiška -6:38:40.