Spartu zachránila proti Kladnu až penalta, Baník rozdrtil Jablonec

16:57
PRAHA - V nezáživném utkáni na Strahově měla Sparta nečekaně velké problémy s Kladnem, které bojuje o záchranu. Ze zápasu si nakonec odnáší hodně těsnou výhru 1:0, kterou zajistil gólem z penalty Žofčák.

Sparťané slaví proměněnou penaltu. foto: ČTK

Rozdíl mezi týmem aspirujícím na titul a zachraňujícím se celkem nebyl v zápase moc patrný.

V první poločase si nevytvořil šanci ani jeden tým, až na příležitost ze 45. minuty, kdy brankář Tesař srazil Kušníra a pískal se pokutový kop. Ten Žofčák proměnil. Ve druhém poločase bylo výrazně aktivnější Kladno a Sparta dokonce v závěru utkání stáhla hru na jediného útočníka a bránila hubené vítězství, které jí zajistilo posun na druhou příčku ligové tabulky.

Ve šlágru kola viděli diváci ve Vítkovicích skvělý fotbal a pět branek. Čtyři padly do sítě hostů, z toho dvě dal talentovaný útočník Vydra. Baník porazil Jablonec 4:1 a posunul se na třetí místo.

18. kolo

Kladno - Sparta 0:1 (0:1)
Branka: 45. pen Žofčák
Rozhodčí: Makovička - Filípek, Pospíšil. ŽK: Bartoš, Szabo, Beneš - Žofčák, Lačný, Vacek, Sionko. Diváci: 2100.

FC Baník Ostrava - FK Baumit Jablonec 4:1 (2:0)
Branky: 88. a 90. + 1. Vydra, 18. Mičola, 35. Varadi - 79. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Peřina. ŽK: Řezník, Marek, Mičola - Lafata, Haurdič, Krejčí. Diváci: 7994 (vyprodáno).