Sparto pozor! Liverpool nabírá dech, Wolverhampton rozstřílel 3:0

16:11aktualizováno  20:40
LONDÝN - Fotbalisté Liverpoolu se až ve čtvrtém utkání pod trenérem Kennym Dalglishem dočkali výhry. Soupeř Sparty Praha v úvodu vyřazovací části Evropské ligy zvítězil ve 24. kole Premier League na hřišti Wolverhamptonu 3:0. Vedoucí pozici potvrdil Manchester United, který i díky hattricku Dimitara Berbatova deklasoval Birmingham 5:0. Tři góly dal i Robin van Persie, jenž zařídil Arsenalu výhru 3:0 nad Wiganem a posun na druhé místo neúplné tabulky.

Radost fotbalistů Liverpoolu (uprostřed střelec Torres). foto: Reuters

"Reds", kteří předtím prohráli v šesti venkovních zápasech za sebou, zvítězili mimo svůj stadion Anfield Road poprvé od 30. října. Do vedení poslal hosty ve 36. minutě jejich nejlepší střelec Fernando Torres. Španělský útočník pohodlně zakončoval do prázdné branky po přesné asistenci Raula Meirelese.

WOLVERHAMPTON 0-3 LIVERPOOL:

Právě portugalský záložník se sám zapsal mezi střelce pět minut po přestávce, když povedeným volejem trefil horní roh branky. Skóre uzavřel v nastaveném čase opět Torres, který si po dalším zásahu zblízka vylepšil bilanci na devět ligových branek.

Dalglish, jehož tým se střetne se Spartou 17. a 24. února, nasadil do utkání sestavu: Reina - Kelly, Škrtel, Agger, Johnson - Raul Meireles, Lucas, Poulsen (73. Shelvey), Maxi Rodríguez (80. Fábio Aurélio) - Torres, Kuijt.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo

Wolverhampton - Liverpool 0:3 (36. a 90.+1 Torres, 50. Meireles), Arsenal - Wigan 3:0 (21., 58. a 85. Van Persie), Blackpool - Sunderland 1:2 (86. Adam z pen. - 15. a 36. Richardson), Everton - West Ham United 2:2 (77. Biljaletdinov, 90.+1 Fellaini - 26. Spector, 84. Piquionne), Fulham - Stoke 2:0 (33. a 56. z pen. Dempsey), Manchester United - Birmingham 5:0 (2., 32. a 53. Berbatov, 45.+2 Giggs, 76. Nani), Newcastle - Tottenham 1:1 (59. Coloccini - 90.+1 Lennon), Aston Villa - Manchester City 1:0 (18. Bent).

V domácí soutěži neporažený Manchester United se mohl znovu spolehnout na Berbatova, který už potřetí v sezoně vstřelil v jednom utkání tři nebo více branek. Se sedmnácti góly se navíc osamostatnil v čele tabulky kanonýrů. Devětadvacetiletý Bulhar otevřel skóre už ve druhé minutě, náskok zdvojnásobil po půlhodině a hattrick uzavřel v 52. minutě.

Další branky přidali krajní záložníci Ryan Giggs a Nani. "Rudí ďáblové" potvrdili výbornou domácí formu a na stadionu Old Trafford zvítězili v osmém ligovém zápase za sebou.

Do střelecké pohody se začíná dostávat i Van Persie, který byl většinu první poloviny sezony zraněný a nyní ve dvou posledních utkáních dal pět gólů. Proti Wiganu mohl sedmadvacetiletý Nizozemec skórovat dokonce čtyřikrát, ale z penalty trefil jen břevno.

Svěřenci Arséna Wengera zopakovali přesvědčivý výsledek z minulého kola proti West Hamu a jako jediní ještě v novém roce v Premier League neinkasovali. Tomáš Rosický, který minulý týden nehrál kvůli chřipce, na lavičce "Kanonýrů" znovu chyběl.