Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Spartě vyšly nájezdy, slaví také Litvínov. Moravské derby s Olomoucí ovládly Vítkovice

18:16aktualizováno  22:52
PRAHA - Nedělní 25. kolo extraligy přineslo hned několik překvapení. Prohrál rozjetý Liberce, který doma nestačil na Litvínov. Klopýtl i jeho konkurent v boji o první místo - Třinec. Ten po napínavé bitvě nakonec prohrál v Boleslavi. Předvedly se Pardubice, které otočily duel s Plzní. Sparta pak poprvé v sezoně uspěla v prodloužení či nájezdech, když po nich dobyla led Karlových Varů.

Utkání 25. kola hokejové extraligy Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 27. listopadu v Liberci. Brankář Litvínova Jaroslav Janus. foto: ČTK

Plzeň - Pardubice 3:4 sn

Na tento zápas v Plzni dlouho nezapomenou. Domácí začali perfektně a v úvodu druhé třetiny už vedli 3:0. Zdálo se, že Pardubice jsou v koncích. Jenže opak byl pravdou - druhá polovina zápasu patřila jim.

Trenér Chomutova Vladimír Růžička (vpravo).
Brankář Třince Peter Hamerlík.

Klíčová byla dvouminutovka ve druhé třetině, kdy se jim podařilo dát dva slepené góly. Ve 39. minutě se navíc trefil Redenbach. Bylo vyrovnáno! Utkání nakonec došlo až do nájezdů, které lépe zvládly Pardubice.

25. kolo hokejové extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Gorčík (Skuhravý, Dujsík), 50. Tuominen (T. Rachůnek, Mikulík), 54. Mikulík (Dujsík, Flek) - 3. Černoch (O. Procházka, Piskáček), 19. Pech (Piskáček, J. Hlinka), 54. Kumstát (Pech, Forman), rozhodující sam. nájezd Pech. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:9, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2842.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. L. Krenželok (Lakatoš, Derner) - 40. Lukeš (Gerhát, V. Hübl), 49. Lukeš (V. Hübl). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 6517.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Kracík), 21. T. Svoboda (Kratěna, Kracík), 22. Koreis (T. Svoboda, Moravčík) - 32. Nahodil, 33. Tomášek, 39. Redenbach (Mallet), rozhodující sam. nájezd P. Sýkora. Rozhodčí: R. Polák, Hejduk - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 1:2, navíc Čáslava (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3547.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Musil (Hyka), 15. Klepiš (Vampola, M. Látal), 25. Lenc (Hyka, Vampola), 40. Urban, 60. Musil (Jan Hanzlík) - 8. Martin Růžička (J. Petružálek, Dravecký), 38. Irgl (Nosek, M. Doudera), 43. J. Sýkora (Martin Růžička, L. Doudera), 53. J. Petružálek (Irgl, Linhart). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2891.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Červený (Vydarený, Pláněk), 9. Dragoun (Vydarený, Pláněk), 12. Dragoun (Jarůšek, Dietz), 37. Köhler (Newton) - 47. P. Holík (D. Šťastný, Marušák). Rozhodčí: Hradil, M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4711.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. L. Čermák (M. Kvapil, Dočekal), 15. Zatovič (V. Němec), 27. Vincour (Zaťovič, Štencel). Rozhodčí: R. Čech, Pešina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. O. Roman (Baranka), 45. P. Zdráhal (Sloboda, Tybor), 51. Baranka (Kucsera, Kolouch) - 8. Skladaný (Laš). Rozhodčí: T. Horák, Hribik - Frodl, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5293.

Vítkovice - Olomouc 3:1

Hosté do utkání vstoupili lépe, když využili přesilovku poté, co se Skladaný prodral před Bartošáka a zblízka procedil puk za jeho záda. Ve druhé třetině odpověděl útočník Roman, který se protáhl kolem mantinelu, zasekl, zamířil a pak prostřelil Konráda. Rozhodující gól pak padl ze závaru před brankářem olomouckým brankářem, ve kterém se nejlépe zorientoval Zdráhal. Uklidňující gól na 3:1 pak dal Baranka.

Liberec - Litvínov 1:2

Hokejisté prohrál po sérii dvanácti výher za sebou. Obě branky Vervy vstřelil útočník František Lukeš, za Bílé Tygry v 51. minutě pouze snížil forvard Lukáš Krenželok. Litvínov venku zabral po dvou prohrách a celkově si připsal šestnácté vítězství z posledních 19 duelů. Výtečně zachytal brankář hostů Janus, který kryl 29 střel. Liberec tak přišel o šanci dostat se na první místo.

Kometa - Chomutov 3:0

Brno porazilo ukončilo pět zápasů dlouhé čekání na tříbodovou výhru. Naopak Piráti vyšli po čtyřech vítězstvích naprázdno a poprvé v tomto ročníku nedali ani gól. Brankář Brna Karel Vejmelka udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Znovu úřadoval výborný Kvapil, který v 10. minutě našel kolmou přihrávkou našlápnutého Čermáka, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Od té chvílí už Kometa měla zápas pod kontrolou. Mimochodem, dnešním úspěchem oslavila 63. výročí od historicky prvního zápasu v nejvyšší soutěži, který odehrála 27. listopadu 1953.

Hradec Králové - Zlín 4:1

Krize pokračuje. Zlína po osmé porážce za sebou klesl na předposlední místo. Noví trenéři Beranů Robert Svoboda a Martin Hamrlík, kteří na lavičce debutovali v pátek při prohře v Olomouci 1:3, se tak ani na druhý pokus nedočkali bodového zisku.

Mountfield už po první třetině vedl 3:0 a připsal si třetí vítězství za sebou. Domácí zařadili do sestavy i útočníka Šafránka, nejlepšího střelce první ligy, jehož získal na střídavý start z pražské Slavie. Šafránek se postavil do středu čtvrtého útoku a přispěl k tomu, že Východočeši o svém vítězství rozhodli prakticky už během první třetiny.

Mladá Boleslav - Třinec 5:4

Bitva až do konce! Napínavý zápas rozhodl 13 vteřin před koncem Musil a zasadil Třinci smrtící ránu. Boleslavský útočník udržel za brankou puk proti přesile obránců, vyjel a z otočky se trefil pod horní tyčku. Hosté předtím skoro celý zápas dotahovali, nakonec se jim podařilo vyrovnat, ale na Musilův direkt už odpovědět nemohli. Třinec sice dál vede o skóre před Brnem a Libercem, ale dnešní ztráty určitě lituje.

Karlovy Vary - Sparta 3:4 sn

Vary pokračují v povedených výkonech. Proti Spartě vyválčili bod, přestože většinu zápasu prohrávali. Ve třetí třetině dokonce dvěma góly zápas otočili a vedli 3:2, než vyrovnal lídr Sparty Kumstát. V prodloužení mohl rozhodnout Skuhravý, jehož průnik zastavil Pöpperle. Brankář Sparty se vytáhl i při nájezdech - nevyzrál na něj ani jeden hráč domácích. Pražané tedy odjíždějí z Varů se dvěma vydřenými body.