3. srpna 2016 19:40, aktualizováno  22:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparťanské prokletí v Lize mistrů trvá. Steaua porazila Letenské 2:0 a postupuje

• 3Diskuse
Sparta vs. Plzeň (David Lafata). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta vs. Plzeň (David Lafata). | foto:  Michal Šula, MAFRA
BUKUREŠŤ Fotbalisté Sparty prohráli v odvetě třetího předkola Ligy mistrů na hřišti Steauy Bukurešť 0:2 a po remíze 1:1 z domácího utkání nepostoupili do závěrečného play off. Letenský celek, který naposledy do základní skupiny prošel před jedenácti lety, nyní čeká čtvrté předkolo Evropské ligy. Jeho los se uskuteční v pátek.

Sparta oproti úvodnímu utkání udělala několik změn v sestavě. Do základu se v soutěžním zápase poprvé od dubna dostal záložník Vácha, naopak ani na lavičku mezi náhradníky se nevešli Matějovský se stoperem Holkem, které do hry nepustila zranění.

PODROBNOU ON-LINE REPORTÁŽ ZÁPASU STEAUA VS. SPARTA SI PŘEČTĚTE ZDE!

Domácí byli v prvním poločase aktivnější, do první šance se ale dostali až v 25. minutě, kdy Enacheho hlavičku zblokoval Costa. Sparta se do útoku moc nepouštěla a ve 30. minutě její pasivitu potrestal dalekonosnou střelou Stanciu, který tak navázal na gól z pražského zápasu.

Vzápětí mohlo být ještě hůř, protože Tamas po přímém kopu z vlastní poloviny málem nachytal Bičíka. Rumunský obránce si všiml, že sparťanský gólman je daleko z branky, trefil však břevno.

Steaua Bukurešť - Sparta Praha 2:0 (1:0)

(odvetné utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů)

Branky: 31. a 62. Stanciu. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ŽK: Brabec, Frýdek (oba Sparta). ČK: 51. Brabec. Diváci: 37.127. První zápas: 1:1, postoupila Steaua.

Steaua: Nita - Enache, Tamas, Tosca, Momčilovič - Popa, Pintilii, Stanciu (81. Aganovič), Achim (64. Sulley), Hamrún - Golubovič (88. Tudorie). Trenér: Reghecampf.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Kadlec, Costa - Konaté, Frýdek, Vácha, Dočkal, Šural (64. Juliš) - Lafata (83. Mareček). Trenér: Ščasný.

Krátce před poločasem přišla i velká možnost Sparty. Po rohovém kopu nejprve zachránil na brankové čáře jeden z domácích obránců a Lafatovu následnou dorážku do prázdné branky rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu.

Po přestávce jen pár vteřin po rozehrání střílel těsně vedle Hamrún a chvíli na to zachránil Spartu včasným vyběhnutím Bičík. Letenský celek navíc v 51. minutě přišel o stopera Brabce, který dostal po zbytečném faulu na půlce hřiště druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Sparta se poté sice na chvíli vzepjala a po sérii rohů se dostala i do zakončení, Steaua ale poté opět přebrala kontrolu nad zápasem a v 62. minutě přesilovku využila. Po rychlé kombinaci se z voleje z hranice vápna prosadil opět Stanciu a poslal Steau do play off.

Sparta tak už posedmé od roku 2005 nezvládla předkolo a přišla o šanci zahrát si v závěrečném play off o místo ve skupině Ligy mistrů, které by jí vyneslo 380 milionů korun. Navíc ani nemá jistotu základní skupiny Evropské ligy, v jejímž minulém ročníku došla do čtvrtfinále. Postup, který by jí přinesl alespoň 150 milionů, bude muset vybojovat ve čtvrtém předkole.

Výsledky dalších zápasů třetího předkola Ligy mistrů

FC Kodaň - Astra Giurgiu 3:0 (3:0) Branky: 14. a 45.+2 Cornelius, 34. Santander. První zápas: 1:1, postoupila Kodaň.

Hapoel Beer-Ševa - Olympiakos Pireus 1:0 (0:0) Branka: 79. Tzedek. První zápas: 0:0, postoupil Hapoel.

Red Bull Salcburk - Partizani Tirana 2:0 (0:0) Branky: 76. Soriano, 81. Wanderson. Prrvní zápas: 1:0, postoupil Salcburk.

PAOK Soluň - Ajax Amsterodam 1:2 (1:1) Branky: 4. Athanasiadis - 45. z pen. a 88. Klaassen. První zápas: 1:1, postoupil Ajax.

AS Monako - Fenerbahce Istanbul 3:1 (2:0) Branky: 3. a 65. Germain, 18. Falcao - 54. Emenike. První zápas: 1:2, postoupilo Monako.

Legia Varšava - Trenčín 0:0 První zápas: 1:0, postoupila Legia.

Celtic Glasgow - Astana 2:1 (1:0) Branky: 45. Griffiths z pen., 90.+1 Dembélé z pen. - 62. Ibraimi. ČK: 90. Šitov (Astana). První zápas: 1:1, postoupil Celtic.

Anderlecht Brusel - FC Rostov 0:2 (0:1) Branky: 28. Noboa, 47. Azmoun. První zápas: 2:2, postoupil Rostov.

Young Boys Bern - Šachtar Doněck 2:0 (0:0), na pen. 4:2 Branky: 54. a 60. Kubo. První zápas: 0:2, postoupil Bern.

• 3Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Sparta - Rostov
0:1
31
Rozběhnutý Bukharov se v pokutovém území srazil s Koubkem, který držel míč a upadl. Sparťané možná doufali ve druhou žlutou kartu pro soupeřova útočníka, ale za tenhle lehký střet opravdu přijít nemohla.
29
Fotbalisté Rostova přece jen v posledních minutách poněkud polevili. Před Koubka už se dlouho nedostali, ale Sparta zatím není schopná vytvořit si souvislý tlak.
28
Zatím asi nejaktivnější fotbalista Sparty Karavajev tentokrát necentroval, ale po přihrávce Čermáka na pravou stranu si míč zpracoval a rovnou ho poslal na bránu. Ke gólu mu scházely centimetry, z dálky trefil břevno.