Sparťané své druhé vystoupení v ET nezvládli, IFK Helsinky podlehli 3:5

20:56
HELSINKI - Hokejisté pražské Sparty prohráli ve svém druhém vystoupení v turnaji European Trophy s IFK Helsinky 3:5. Jediný český zástupce v soutěži, která slouží pro přední evropské týmy jako příprava na nadcházející sezonu, přišel o šanci na výhru již v první třetině, v které inkasoval čtyři branky.

IFK Helsinky - Sparta Praha (Jan Hanzlik, uprostřed v bílém) foto: Reuters

Sparta se do Helsinek vydala z Osla, kde ve středu porazila místní Valerengu. Ve Finsku se však svěřencům trenérů Miloše Holaně a Davida Volka zejména v úvodu nedařilo. Doplatili na nedisciplinovanost, v oslabení inkasovali v první části tři branky.

Poté se jejich hra zlepšila, i sparťané se dokázali třikrát prosadit v přesilovkách, soupeřův náskok však už dohnat nedokázali. V 57. minutě snížil kapitán David Výborný na 3:5, ale více zdramatizovat duel Pražané nezvládli ani při power play.

Další zápas European Trophy čeká Spartu již v sobotu, kdy se v Helsinkách utká s druhým tamním klubem Jokeritem.

Hokejová European Trophy

IFK Helsinky - HC Sparta Praha 5:3 (4:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Barlow (Ramstedt, Kousa), 10. Liivik (Nyholm, Piiparinen), 16. Ramstedt (Barlow, Ahtola), 20. Haataja (Vallin, Del Grosso), 28. Kousa (Barlow, Ramstedt) - 19. Broš (Výborný), 50. Kratěna (Smoleňák, Jan Hanzlík), 57. Výborný (Kratěna, Jan Hanzlík).

Rozhodčí: Salminen, Savolainen. Vyloučení: 6:9, navíc O´Brien (Sparta) 10 min. Využití: 3:3.

Sestava Sparty: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O´Brien, Bolf, Zacpálek - Kůrka, Broš, Bartánus - Kafka, Výborný, Smoleňák - Kratěna, Podlešák, Pacovský - Tůma, Karpov, Luňák.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...