Nejdřív muka u televize, pak sparťané společně oslavili titul u piva

13:20
PRAHA - Každý sám u televize, pak společně na letenském stadionu a na konec na párty v holešovické pivnici. Mistrovské oslavy sparťanských fotbalistů v neděli večer gradovaly. "Splnili jsme sen všech sparťanů," radoval se trenér Vítězslav Lavička.

Do Teplic přijely Spartu povzbudit tisíce fandů, titulu se však dočkaly až o den později foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

V sedm hodin večer usedli sparťané k televizi. Každý sám doma sledoval, jak si povede Plzeň v Jablonci. Jakákoliv její bodová ztráta = titul pro Spartu.

Mistrovským oslavám se Lafata a spol. přiblížili ve 27. minutě, kdy jablonecký Kopic otevřel skóre. Plzeň sice krátce nato vyrovnala a i nadále měla převahu, ale druhý gól ne a ne vstřelit.

"Byl jsem pořádně nervózní," přiznal sparťanský kapitán Lafata pro klubový web. "Na druhý poločas už jsem se skoro vlastně ani dívat nemohl."

Nejlepší ligový střelec poslední doby tak možná neviděl dramatický závěr, ve kterém nejdřív v 86. minutě vstřelil další gól Kopic a pak znovu vyrovnal plzeňský Hrošovský.

Remíza 2:2 však Spartě stačila. Po čtyřech letech se stala mistrem, a to tři kola před koncem soutěže. V tu chvíli si hráči začali psát textové zprávy: "Za chvíli se sejdeme na Letné!"

O možnost slavit na hřišti a s fanoušky se sparťané připravili v sobotu v Teplicích, kde prohráli 1:3. Ale i takhle si oslavy užili. V kabině už měli nachystaná mistrovská bílá trička s velkou šestatřicítkou na hrudi (symbolizující počet titulů), která si můžou pořídit i běžní fandové, a nezbytné šampaňské.

"Marek Matějovský rozeslal hromadnou esemesku celému týmu. Psal, že je šťastný a že to společně oslavíme," popisoval záložník Vácha.

Nejdéle se čekalo na Lafatu, který jel do Prahy z jižních Čech. Zbylí sparťané si krátili chvíle pokřiky, kouřením vítězných doutníků, společným křepčením nebo focením. "První mistrovská selfie," nahrál brankář Vaclík , na níž se radují on, Holek, Švenger, Brabec, Hybš, Krejčí a Vácha.

Pak už se všichni přesunuli do pivnice Marina, kde bujará oslava pokračovala...