Další řádění fanoušků. Dýmovnice přilétla i na sparťanského kouče

20:38aktualizováno  20:53
TEPLICE - Kvůli nadávkám fanoušků na adresu předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty a házení světlic přerušil rozhodčí Pavel Královec zápas první fotbalové ligy mezi Teplicemi a Spartou. Hrát se začalo asi po deseti minutách.

Sektor sparťanských příznivců. foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

Na stadion na Stínadlech dorazilo několik tisíc fanoušků Sparty a hned v úvodu naházeli na hrací plochu světlice. Poprvé se nehrálo jen pár vteřin, podruhé už však šlo o dvě minuty a fanoušky musel pomocí mikrofonu umravnit hostující kapitán David Lafata.

Krátce po úvodní brance Teplic začali fanoušci Sparty vulgárně urážet předsedu FAČR Peltu a tentokrát rozhodčí Královec utkání přerušil a poslal hráče ze hřiště do kabin.

Teplice odložily sparťanské oslavy

Severočeši měli bleskový vstup do utkání. Po trefách Litsingiho, Nivalda a Jablonského vedli 3:0. Sparta stihla ještě do poločasu snížit, dvoubrankové manko však už nedohnala. Více čtěte ZDE.

Nehrálo se asi deset minut, navíc když šel hostující kotel uklidnit trenér Sparty Vítězslav Lavička, mluvčí Ondřej Kasík a masér Tomáš Stránský, hodil po nich jeden z chuligánů dýmovnici.

"Existuje pravidlo třetího přerušení, po kterém se zápas ukončí," řekl fanouškům Kasík. "Fanděte slušně a pomozte nám," přidal Stránský.

Pro Spartu přitom šlo o jeden z nejdůležitějších duelů sezony. V případě vítězství by si pražský klub zajistil s předstihem zisk mistrovského titulu, běsnění v hledišti ale Letenským spíše uškodilo.

Po agresivních výkřicích fanoušků se přerušoval také páteční duel mezi Slavií a Příbramí, v němž nakonec domácí slavili jasné vítězství 3:0. Jejich kouč Alex Pastoor ale po utkání řekl: V mé holandské kariéře jsem nikdy nezažil, aby se přerušovalo kvůli pokřiku fanoušků.