Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

SPARŤAN: Nejste panenky. Proč se válíte?

20:44
PRAHA - V posledních týdnech začínal mít člověk konečně pocit, že snad Sparta opravdu začíná být znovu Spartou. Hráči dřeli od začátku do konce, a kdyby proměňovali všechny šance, vítězili by jako za starých dobrých časů.

Olomouc-Sparta. foto: ČTK

Ještě první poločas v Olomouci výše popsané platilo beze zbytku. Vedení 0:1 po půli bylo vůči Hanákům milosrdné. Jenže ve druhém poločase nás Letenští opět vrátili do pochmurné reality posledních čtyř let. Bylo až nepochopitelné, jak se místo aktivní hry zatáhli a pouze čekali, kdy se některý olomoucký chomout ukopne a srovná. Vůbec největší tragédií byl ale přístup těch, kteří začali na hřišti polehávat jak porcelánové panenky a simulováním se snažili zdržovat.

Například herecká etuda pana Kušníra, který odehrál balon, zkontroloval, zda je v zámezí a pak se po dvou krocích teatrálně svalil a nechal si zavolat nosítka, byla k pláči. Sil přitom měli rudí zjevně dost, což po vyrovnání ukázali při okamžitém, byť marném, tlaku hodném Sparty. Bohužel probuzení přišlo pozdě. No nic, čtvrtá remíza, sedmé místo a můžeme si za to sami.

Všichni teď řeší zejména zápas se Slováky. Z hlediska reprezentace je asi nejpozoruhodnější zpráva, že dal Ivan Hašek přednost Kobzanovi - Jiránkovi před SuperTomem Řepkou. To se zdá jako cílená sabotáž s cílem v Bratislavě nevyhrát. Ivane, hanba ti! Aspoň ale může SuperTom lépe potrénovat na poměrně přijatelné soupeře v Evropské lize. Postup Sparty do další fáze soutěže je beztak důležitější než nějaké přitroublé mistrovství světa.

Autor (31) je namyšleným sparťanem a vždy jím bude.