Ve čtvrtfinálových sériích slavili hosté. Výhru má Sparta i obhájce titulu

18:28aktualizováno  21:42
Tak vyrovnané čtvrtfinále play-off už hokejová extraliga dlouho nezažila. Žádný tým ještě neodskočil do trháku, utkání často trvají déle než šedesát minut. Výhru v prodloužení tentokrát slavili na soupeřových hřištích hokejisté Sparty, Třince a Zlína. Plzeň rozhodla přesně 53 sekund před koncem normální hrací doby.

Zleva Michal Barinka, Martin Dudáš, Lukáš Pech. foto: ČTK

Po zdravotních patáliích se největší favorit na extraligový titul vratil do čtvrtfinále v plné síle. Třetí zápas vyhrála Sparta 3:2 v prodloužení a v sérii vede 2:1 na zápasy. Rozhodující gól si v mele před brankou pravděpodobně srazil do vlastní sítě vítkovický bek Barinka. Trefa v čase 71:45 byla připsána Danielu Přibylovi.

Před tím však na ledě zahořely emoce. Sparta totiž v 51. minutě vyrovnala stav na 2:2, ačkoliv byla na opačné straně hřiště posunutá branka. Vítkovičtí navíc reklamovali faul na unikajícího Svačinu.

Vlasák zaskočil Kometu v poslední minutě

Když už se zdálo, že se hokejový večer protáhne až do prodloužení, plzeňští hokejisté nenadále udeřili. Kratěna zatáhl puk po levém křídle, prohodil puk mezi nohama obránce a přihrál kolem brankoviště Vlasákovi, jenž doklepl puk do sítě. Brněnské Rondo, které na další účast Komety v play-off čekalo tři roky, 53 sekund před koncem normální hrací doby oněmělo. Jejich tým v utkání nebyl horší, jenže plzeňské načasování bylo jednoduše dokonalé.

Zlín loupil v Hradci Králové, rozhodl Veselý

Také ve třetím ukončeném utkání padl gól v poslední minutě normální hrací doby. Šimánek, jenž se trefil do mezery mezi betony brankáře Kašíka, ještě prodloužil Hradci Králové jeho historickou premiéru v extraligovém play-off. Tu však v nastaveném čase 72:25 pokazil Ondřej Veselý. Zlínský útočník vystřelil z pravého kruhu a gólmanu Kantorovi propadl i přes dotek puk za záda.

Kanonýr Martin Růžička zařídil Třinci vedení v sérii

Střely dvou obránců nasměrovaly vyrovnané utkání do prodloužení. Ránu pardubického Benáka tečoval do sítě Nosek, bomba třineckého Zíba proletěla do branky bez dalšího zásahu. V prodloužení rozhodl o třineckém vítězství klasickou střelou v přesilovce Martin Růžička. Z nastaveného času uběhlo přesně 6:54 minuty.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 2:3p (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 43. Kovář (Kolouch, E. Němec), 50. J. Káňa (Šedivý) - 37. P. Ton (Rolinek, J. Hlinka), 51. P. Ton (Rolinek), 72. Přibyl. Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:1. Diváci: 8452. Stav série: 1:2.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Pivko (Kováčik, T. Svoboda) - 15. Kašpařík (Kratěna, Lev), 60. Vlasák (Kratěna, Lev). Rozhodčí: Hradil, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 3:4p (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Šimánek (Vydarený, Frühauf), 30. Frühauf (Mertl), 60. Šimánek (Vydarený) - 43. Kotvan (Zámorský), 46. Melenovský, 57. O. Veselý (Leška), 73. O. Veselý (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 4816. Stav série: 1:2.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 1:2p (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 46. T. Nosek (Radil, Benák) - 55. Zíb (Bonk, V. Polák), 67. Martin Růžička (Bonk, Zíb). Rozhodčí: Šindler, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 9052. Stav série: 1:2.