Sparta vyhrála první utkání 3. předkola LM nad Lechem Poznaň 1:0

21:00
PRAHA - Uvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů vyhrála na Letné domácí Sparta na Lechem Poznaň 1:0. Díky brance Ericha Brabce si do odvety, která se odehraje v polské Poznani, odváží jednobrankové vedení.

Radost Sparty. foto: Reuters

Poláci jsou známí především díky svým fanouškům. Jejich rowdies jsou totiž respektovaní po celé Evropě, a proto byla česká police při příjezdu polských příznivců na pozoru. Vše se nakonec obešlo bez výtržností - VÍCE O PŘÍJEZDU FANOUŠKŮ POZNANĚ ZDE

V základní sestavě Sparty se přece jenom objevili Wilfried a Kucka, kteří kvůli zdravotním problémům mohli o první duel třetího předkola v Praze přijít. Nakonec s nimi mohl stratég Chovanec počítat od první minuty...

Nudný první poločas
Úvod prvního střetnutí třetího předkola Ligy mistrů patřil polským hráčům. I když se hráči Poznaně spíše soustředili na obrannou část, tak v osmé minutě si vytvořili obrovskou šanci. Po centru ze strany se z hranice malého vápna Arbeloda snažil hlavičkou překonat brankáře Blažka, ten ale předvedl reflexivní zákrok, kterým podržel Letenské.

V rudém dresu se po půlhodině hry blýskl mladíček Kadlec, ale jeho pokus z osmnácti metrů nemířil mimo tři tyče.

Oba týmy v prvním poločase moc pohledných akcí nepředvedly, a tak se šlo do kabin za smírného stavu 0:0.

Sparta odvrátila tlak Poznaně
Letenští museli po přestávce ustát výrazný tlak Poznaně. Přímočaré akce dostávaly sparťanskou obranu do pressu, ze kterého se jen těžce osvobozovala.

Branka nakonec padla ale na druhé straně hřiště. Fotbalistům z Polska nestačilo první varování, když po rohovém kopu Sionka nastřelil Juraj Kucka tyč.

Po další standardní situaci se dostal k odraženému míči Erich Brabec, jenž bez přípravy uklidil míč do sítě - 1:0.

Zbytek utkání už Sparta ovládla a zaslouženě si došla pro jednobrankové vítězství. O postupujícím se rozhodne až v odvetě v polské Poznani.

Úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů

Sparta Praha - Lech Poznaň 1:0 (0:0)

Branka: 76. Brabec. Rozhodčí: Tagliavento - Copelli, Petrella (všichni It.). ŽK: Wilfried, Kucka - Drygas, Wojtkowiak, Peszko. Diváci: 14.588.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Řepka, Brabec, Pamič - Hoheneder - Sionko, Kucka, Matějovský (90. Hejda), Kadlec (73. Jeslínek) - Wilfried (87. Třešňák). Trenér: Chovanec.

Poznaň: Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda, Bosacki, Gancarczyk - Drygas, Injac - Peszko, Stilič (87. Wilk), Krivec (85. Mikolajczak) - Wichniarek (78. Tshibamba). Trenér: Zielinski.