Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Sparta vyhrála podesáté v řadě, prolomila klubový rekord

20:57aktualizováno  21:10
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty porazili v dohrávce 13. kola extraligy Kometu Brno 4:2 a desátou výhrou za sebou překonali klubový rekord v základní části nejvyšší soutěže. Rozhodl trefou v 46. minutě Daniel Přibyl a v závěru pojistil výsledek Miroslav Forman. Kometa prohrála pošesté za sebou a získala v této černé sérii jen dva body.

Sparta - Kometa (Krstev a Ivan Rachůnek slaví gól) foto: ČTK

Sparta - Kometa 4:2

Branky a nahrávky: 13. J. Hlinka (P. Ton), 30. Krstev (I. Rachůnek, S. Treille), 46. Přibyl (Philipp, I. Rachůnek), 60. Forman (Jánský, Bahenský) - 37. Kováčik (T. Svoboda), 38. Kováčik (Čermák, Petrovický). Rozhodčí: Hribik, Husička - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:5, navíc Jakub Svoboda 5 min. a do konce utkání, J. Hruška (oba Brno) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 5352.

Sestavy: Sparta: Pinc - Pilař, Sičák, Milam, Krstev, Philipp, Jan Hanzlík, D. Kočí - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman - od 25. navíc Pacovský. Trenéři: Jandač a Votruba.

Brno: Trvaj - Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach, M. Hruška - H. Zohorna, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Erat, Holec, Petrovický - Dočekal, Koreis, Burian. Trenéři: Venera, Oslizlo a Zubíček.

V úvodu se hrál urputný hokej bez šancí, až v sedmé minutě se dostal k nebezpečné střele Rachůnek, který vzápětí dalším pokusem minul branku. Pak pálil z mezikruží Jánský. Ve 12. minutě dostal brněnský Jakub Svoboda trest na pět minut a do konce utkání a Sparta z dlouhé přesilovky vytěžila vedení. Trvaje prostřelil z úhlu po 44 sekundách hry pěti proti čtyřem mezi betony Hlinka.

Další šance měli v 16. minutě Přibyl a z dorážky Bahenský. Těsně před pauzou měl další možnost Bahenský a následně Pilař zblízka přestřelil odkrytou horní část branky. Kometa v první části Pince vážněji neohrozila.

Do druhého dějství vstoupili hosté aktivně, ale šanci neproměnil Holec a vzápětí kryl Pinc i pokus Jana Hrušky. V polovině utkání Sparta zvýšila, když po její kombinaci naznačil Rachůnek střelu a místo toho přihrávkou před odkrytou brankou našel úplně volného Krsteva. Sparťanský bek se radoval z první trefy v sezoně.

Kometa se vrátila do hry díky přesilovkám, když hrála hned třikrát v pěti proti třem. První výhodu při trestech Formana a Hanzlíka trvající 70 sekund ještě hosté nevyužili. Pak šel ale pykat Philipp a Sparta šla na 15 vteřin do tří, což zužitkoval ránou od modré čáry Kováčik. Vzápětí šel na trestnou lavici i Pilař, Kometa měla na 48 vteřin dvojnásobnou výhodu a opět Kováčik propálil Pince tentokrát z levého kruhu mezi betony.

Pak hrála dvě přesilovky za sebou Sparta a v té druhé v 46. minutě vrátil Pražanům vedení Přibyl, který dorážel do odkryté branky po Philippově střele. Pojistit náskok mohli domácí následně při Švrčkově trestu, ale skóre se neměnilo po Pilařově ráně ani dorážce Bahenského. V závěru se tlak Komety nekonnal, naopak Sparta zasypala Trvaje střelami a Forman výhru pojistil.

Další úterní výsledky

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Koma (Kadlec, V. Růžička ml.), 9. Krenželok (Kadlec, Alinč), 29. Hertl (Kuboš, V. Růžička ml.), 49. Hertl (Sklenář, V. Růžička ml.) - 25. Bulík (P. Nedvěd), 38. T. Pospíšil (Štich), 58. Čakajík (Dušek). Rozhodčí: Minář, A. Jeřábek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 3169.

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. J. Káňa (Ujčík, Barinka), 27. Kudělka (Burger, Barinka) - 54. Buchtele (Kousal). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 4181.