Sparta vede extraligu, doma přehrála Zlín 4:2

20:51aktualizováno  20:59
Hokejisté Sparty porazili v dohrávaném utkání 12. kola extraligy Zlín 4:2 a posunuli se do čela tabulky. Pražané přehráli v normální hrací době v domácím prostředí neoblíbeného soupeře poprvé od čtvrtfinále play off v roce 2009. V dalších osmi zápasech dokázal Zlín na ledě Sparty vždy bodovat, sedmkrát se radoval z výhry. Ve středu ale Sparta potvrdila, že je v této sezoně nejlepším týmem před svými fanoušky.

Sparťané slaví gól. foto: ČTK

Zlín vědom si svých úspěchů v Tipsport Areně v posledních sezonách začal aktivně, ale přesto inkasoval jako první. Ve 3. minutě prostřelil Horčičku obránce Sičák. Zvýšit mohl po hezké individuální akci Ton, ale nejproduktivnější hráč soutěže se neprosadil stejně jako Pech s Kumstátem.

Jedinečnou šanci vyrovnat měl Zlín v minutu a 45 sekund dlouhé přesilové hře čtyři na tři, Pöpperleho ale Berani překonat nedokázali. Když na začátku druhé třetiny nejprve trefil Balaštík tyč a po přečíslení dva na jednoho se neprosadil ani Kubiš, udeřila podruhé Sparta. Po překvapivé přihrávce Ivana Rachůnka v rychlém protiútoku střílel Klimek prakticky do prázdné branky.

Hosté ale přece jen snížili. Při Kumstátově vyloučení střílel nejprve Balaštík vedle, ale dvě sekundy před návratem urostlého útočníka na led dorazil za záda Pöpperleho od tyčky odraženou střelu Veselého.

Sparta hrající od druhé dvacetiminutovky jen na tři pětky získala krátce před koncem druhé části dvoubrankové vedení zpět. Po rychlém protiútoku a ideální Buchteleho přihrávce se prosadil 0,4 sekundy před odchodem do kabin Kumstát.

Když ve 43. minutě překonal Horčičku počtvrté Pacovský, který se postupně posunul místo zraněného kapitána Rolinka do první formace, bylo jasné, že Sparta vyhraje a ukončí sérii domácích nezdarů proti Zlínu. Úřadující vicemistr sice nerezignoval, snažil se duel zdramatizovat, ale Sparta hru kontrolovala. Nic na tom nezměnil ani Ondráčkův gól 27 sekund před koncem.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Sičák (I. Rachůnek), 25. Klimek (I. Rachůnek, Přibyl), 40. Kumstát (Buchtele, Sičák), 43. Pacovský (P. Ton, Gřegořek) - 28. Balaštík (O. Veselý), 60. Ondráček (O. Veselý, Leška). Rozhodčí: Hribik, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5577.

Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, T. Rachůnek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, Pacovský. Trenéři: Jandač a Moták.

Zlín: Horčička - Marušák, Valenta, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Melenovský - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, P. Sedláček, Köhler, od 32. navíc Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.